3 scholen te Ylissingen, Yere, Goes en Zierikzee bijna uitslui tend door Middelburgers of jongelieden uit de naaste omgeving bezocht werd, geeft aan deze naamlijst een eigenaardige waarde. Zoo kan men in de alphabetische lijst met één oogopslag zien wanneer en hoelang de bekende Middelburgsche geslachten gebloeid hebben en hoeveel aanstaande studenten elk heeft opgeleverd. Als voorbeelden mogen de volgende opgaven dienen. Onder de aanzienlijke families, die of geheel uitgestorven of uit Middelburg verdwenen zijn, valt te vermelden het ge slacht Bischop. De lijst wijst aandat het hier in het midden der 17e eeuw bestaan heeft en dat er elf leden onze school bezocht hebben. Yan de familie Bomme werden er tusschen de jaren 1731 en 1851 zes ingeschreven. Het is bekend, dat de familie Boreel na de reformatie in de stedelijke magistra tuur en in hooge staatsbetrekkingen een groote rol speelde. Haar naam komt hier het eerst voor in 1632. Acht hunner hebben de school bezocht. De laatste werd ingeschreven 1689. De eerste was Johan Boreel, heer in Westhoven, Schepen en meermalen Burgemeester van Middelburg en van 1668 tot 1672 Ordinaris Ambassadeur in Engeland, wiens grafteeken in de Zelandia Illustrata afgebeeld is (dl. I bl. 268). Onder de families, die in de 17e en 18e eeuw zeer invloed rijk warenbehooren de van den Brandeis van welken twaalf tot de school werden toegelaten van 1624 tot 1747. In dit jaar werd de in 1734 geboren laatste mannelijke spruit Jo hannes Petrus ingeschreven. Mr. Johan Pieter was ridder baronet, heer van Gapinge, KrabbendijkeKleverskerke enz. Hij bewoonde des zomers het vorstelijk landgoed St. Jan ten Heere. Hagtglas zegt van hem, dat hij een dwerg was van gestalte, maar een reus in rijkdom. Het uit Westerschouwen afkomstige geslacht Cau heeft in de 17c en in het begin der 18c eeuw hier gebloeid. Yan 1629 tot 1725 werden er elf tot de school toegelaten. De eerste, die 16281635 tot de leerlingen behoorde, was

Archief | 1906 | | pagina 39