v viii herkiesbaar was, gekozen het bestuurslid de heer Mr. It. Fruin, met wien Dr. R. Bijlsma was aanbevolen; voor de daardoor ontstaande vacature als bestuurslid werden de HH. J. A. Fre- deriks en F. G. de Liefde aanbevolen en eerstgenoemde ver kozen terwijl als secretaris werd herkozen de heer Mr. W. Polman Kruseman, die met den heer Mr. G. J. Sprenger op de aanbeveling was geplaatst. In de algemeene vergadering van 11 April 1906 werden in plaats van het aftredende, niet herkiesbaar bestuurslid, den heer Dr. R. Lijlsma, aanbevolen de HH. F. G. de Liefde en Dr. A. H. Kan, van wie eerstgenoemde werd verkozen. He wintervergaderingen hadden geregeld plaats en werden bezocht door ten hoogste 33 en ten laagste 18, ge middeld 31 toehoordersten vorige jare waren die cijfers 29 17 en 25. De October-vergadering was als gewoonlijk gewijd aan be richten en mededeelingenbuitendien leverde de Voorzitter, de heer Mr. R. Fruin, eene bijdrage over den huidigen stand van het vraagstuk van de uitvinding der boekdrukkunst. In de November-vergadering vervulde de directrice Mej. C. J. de Waal de spreekbeurt met //Eene bijdrage tot de kennis van het geestelijk lied". In December hield de heer P. Sijbolts eene voordracht over //De Doopsgezinden te Middelburg in de 16° eeuw". Op een verzoek van den Voorzitter, om de lezing op te nemen in 's Genootschaps Archief verklaarde de spreker zich gaarne bereid dit in overweging te nemen. In Januari werd de spreekbeurt waargenomen door den directeur, den heer Mr. E. Dull, met de voordracht van //Weerzien", dramatische schets in één bedrijf van den spreker. In Februari hield de heer Dr. D. Schoute eene lezing //Over de toekomst der heelkunde". De vergadering van Maart was gewijd aan eene voordracht van den heer L. IIBouma over de geschiedenis van de Abdij

Archief | 1906 | | pagina 6