XVI de vondst niet van genoegzaam belang te zijn, om daarvoor van wege het genootschap uitgaven te doen, maar werd aan het kerkbestuur aanbevolen de zerken tegen den muur staande te doen inmetselen of, zoo daartegen bezwaar bestonder eene afteekening van te laten vervaardigen ten behoeve van de Ze- landia illustrata. De verzameling fossilia onderging geene verandering. Omtrent de in de Schelde opgevischte voorwereldlijke beende ren zijn in den loop van het jaar 1906 inlichtingen ingewon nen en door den conservator verstrekt. V oor de ouderwetse he kamer vallen als aanwinsten te vermelden eene kist uit de 17e eeuw met fraai ijzeren beslaggeschon ken door den heer W. A. graaf van Lijnden te Koudekerke; een zoogenaamde letterlap, omstreeks 1810 vervaardigd door Johanna Lijntje Verhoef (geboren te Middelburg 1800), aan geboden door den heer J. W. Wijndelts te Amsterdam De verzameling porselein en aardewerk ontving: een Chineesch-porseleinen bord met het wapen van Zeeland in den rand van den heer J A. Frederiks; een De-Ruijter-bordter herinnering aan het 300-jarig ju bilee zijner geboorte vervaardigd te Kopenhagen (voor Neder land waren 150 exx. bestemd) Het kabinet van ethnographische voorwerpen werd vermeerderd met een vijftal afgodsbeelden van de Papoea's afkomstig uit de Molukken en geschonken door den heer A. Rademaker te Middelburg. Omtrent de zoölogische verzameling is in het afge- loopen jaar niets bijzonders voorgevallen. Tweemaal zijn in lichtingen gevraagd over de indertijd aangespoelde Amerikaan- sehe schildpadden, van een Antwerpsch schip afkomstig.

Archief | 1907 | | pagina 14