XVII Stormen en hoog water hebben vermoedelijk veel zeedieren in de Schelde gebracht,- die zeldzaam zijn: doch van deze is voor onze verzameling alleen aangebracht de in Zeeland nog niet voorgekomen zeeworm. genaamd Nereis viridis. Nog werd gevangen een groot exemplaar van een soort van haai Squatina angelus of zeeëgel. genaamd: daar een klein exem plaar in de verzameling aanwezig wasis geene moeite besteed om het nieuwe exemplaar machtig te worden. De verzamelingen entomologie, conchyliën, mine ra li a en voorwerpen van geologise hen aard alsmede botanica ondergingen geene vermeerdering. Omtrent het kabinet van schilderijen, platen en portretten valt alleen te vermelden, dat de portretten, welke in de voorkamers tegen den dag inhangenvoorover zijn geplaatst, ten einde het hinderlijke weerkaatsen van het licht te voorkomen. De leeskamer geeft geene aanleiding tot bespreking. In het afgeloopen jaar is van de uitgaven van het Zeeuwsch Genootschap verschenen 1°. een deel van het Archief bevattende Jaarverslag 1905/6 met naamlijst van directeurendirectrices en leden en de volgende opstellen De leerlingen van het Middelburgsch gymnasium van 1629 tot 1905. door Dr. J. G. Yogler; Huibert Jacobus Budding en zijn kring, door D. deBijcke; De prins van Oranje en de Schotsche stapel te Yere in 1668 door Dr. N Japikse; 2". Het negenjarig verslag van het genootschap, loopende van 189S tot 1902. Van Gedeputeerde Staten werd een 500-tal exemplaren ont vangen van het eerste stuk van den Catalogus der Provinciale Archief 1907 b

Archief | 1907 | | pagina 15