xvin Bibliotheekwaarmede de Bibliotheek van het Zeeuwsch Ge nootschap vereenigd is. Aan de vereenigingenmet welke het Genootschap in ruilverkeer staat, alsmede aan de directeuren, directrices en betalende leden is een exemplaar uitgereikt. Aan de in Walcheren wonende directeuren en leden werd een exemplaar aangeboden van //Frederik Nagtglas, uit zijne werken geschetst" door Mr. W. Polman Kruseman. Het Genootschap trad in betrekking tot ruiling van uitgaven met The geological Institution te Upsala. De be staande betrekking met den Verein fur Lübeckische Geschichte und Alterthumskunde werd door deze vereeniging opgezegd. Het Zeeuwsch Genootschap ontving uitnoodigingen van de Koninklijke Zweedsche universiteit te Upsala en van de Konink lijke Academie van Wetenschappen te Stockholm, om een afge vaardigde te zenden naar de feesten ter herinnering aan den tweehonderdjarigen geboortedag van Linnaeus j het bestuur slaagde echter niet in zijne pogingen om een afgevaardigde te vinden, zoodat onder beleefde dankbetuiging en met toezen ding van een exemplaar der werken van het Genootschap aan eerstgemelde instelling voor de uitnoodiging is bedankt. Yoor eene dergelijke uitnoodiging tot bijwoning van het eeuwfeest van Ulisses Aldrovandi te Bologna hoopt het bestuur fce zullen slagen om zich te doen vertegenwoordigen. Ingevolge eene uitnoodiging van den Heer Minister van Binnenlandsche Zaken verklaarde het Zeeuwsch Genootschap zich bereid tot opneming van zijne bibliotheek onder de in stellingen, tusschen welke internationaal verkeer tot recht- streeksche uitleening van bescheiden zal plaats hebben. Tengevolge van het aanstaande vertrek van ons verdienstelijk medelid den heer J. A. Frederiks naar 's-Gravenhagewerd tot diens opvolger als architect van 's Genootschaps gebouw benoemd de heer H. J. Brouwer.

Archief | 1907 | | pagina 16