146 als zyluyden van wegen der voorseide leprosen gehandelt gehadt ende geadministreert moghen hebben zedert Meye anno 15L' ende 54, expiererende Meye anno 15° ende vijf ende vijftich. Welcke rekeninge gemaeckt es in ponden, schellingen ende penningen grooten Ylaems." De ontvangsten bestonden volgens de eerste rekening in Eenten 28: :2, waaronder f 8, die betaald werden door den rentmeester van Zeeland bewester Schelde //sprekende op prelaet, eedelen ende bootsteden van Zeeland"; t 2: 10 ten laste der stad Ylissingendie betaald werd door den rent meester der stad Pietep, de Oennoy (Ganvoye Pacht van land, dat in het blok beoosten de Dampoort lag, £9:7:3. Anderhalf gemet gold 17 schellingen 3 grooten en zes gemeten £3:9. Jacob de //bospoermaker" had voor 3 schellingen 4 grooten een stukje land in huur buiten de Noorddampoort, daar de kruitmolen op stond, en dat rondom bedolven was. De leprozen gebruikten zelf een gemet land. //Anderen ontfauck, gecommen uuyten busse, daer de ael- moessen by den cnecht van de leprossen inne vergadert werden 3: 15:6:18. Dit geld wordt bij de maand verantwoord en bovendien nog cene ontvangst op den derden Paaschdag in de leprozenkapel //aan de offerhande" van 6 schellingen 2 mijten. //Anderen ontfanck, gecommen ende geproffiteert uuyten hove van den leprozen, zoe aen wermoes, slaet, backruyt, blommen als anderssins'" 24 schellingen 7 grooten. Daarna komt voor wegens verkoop van witte rozen 9 grooten, laven delbloemen 21 grooten Voor verkoop van hoenders werd 20 schellingen ontvan gen, waaronder voor vijf koppel jonge hoenders 3 schellingen 10 grooten, voor drie koppel kapoenen 7 schellingen 4 groo ten, drie koppel oude hennen 23 grooten. Volgens testamentaire beschikking werd 6 grooten ont vangen van zekere fondatiën, bij wijlen Goitis Matthltsz. ge- faudeert".

Archief | 1907 | | pagina 176