1560/1. Er werd jaarlijks vlas aangekoekt en dit door de zieken gesponnen voor het //gesont kuys", tegen 4 grooten het pond garen. Er werd 61 el linnen laken geweven tegen 2 grooten de el Dit linnen werd in ket kuis gebruikt. Er werden 22 oxkoofden draf gekoekt voor de 5 paarden tegen 12 grooten ket oxkoofd en voor veevoeder twee last natte rogge tegen 15 sckellingen 6 grooten ket last. Deze rogge was afkomstig uit een sckip, dat voor Aruemuiden ge bleven was. 1561/2 Er was een spinnewiel aangekoekt voor 16 grooten. Burgemeesters en sckepenen kadden iemand voor een aalmoes 8 grooten in de week toegestaan uit der leprozen goederen. Deze aalmoes wordt kier voor 30 weken verantwoord. B. S. verklaarden deze uiet //vaerder te treeken in consequentie" Voor ket meesteren van een paard, dat een nagel in zijn voet getrapt kad, werd 10 sckellingen betaald. Yoor gootsteenen om de //pissine" in den paardenstal te makenwerd 17 sckellingen 4 grooten betaald. Aan Mr. Michikl werd 2 schellingen 10 grooten betaald voor een leproos te cureeren //over een groote smarte aan zijn beenen". Een stroodekker kad een dagloon van 14 grooten. 1562/3. De '/vereke-vuerder" van Westsouburg kreeg 20 grooten voor ket '/vueyren" van drie jonge varkens. Er werd 23 zakken tarwe verbakken. Hendrik' Tsijs was pater van de Cellebroers. 1563/4 Er wordt iemand vermeid als Cornelis Jansen alias //Sint Jans Wijsheyt". Aan Cornelis Willemse, //een oudt man geaelimenteert en onderkouden binnen den godthuyse van den leprosen voor een provenier, en dat by zeecker weeckgelt te weeten 16 grooten de weecke ende voort berningkesoudtende smoudt, was- schen ende wryngken ende voort als dat kern van noode is". Aan een ander man werd als aalmoes 8 grooten in de week gegeven zonder te trekken in consequentie.

Archief | 1907 | | pagina 181