154 vang gebracht voor het derde deel der nalatenschap van Eli- sabet Betten dochter, weduwe van Willem Janssen Hals, benevens acht rentebrieven, tot een bedrag van ruim 20 in het jaar. De andere twee derde gedeelten der nalatenschap kwamen den armen en het gasthuis toe. - Yan de rentebrieven was er een van 6 Js jaars. waarvoor een oud man als prove nier moest onderhouden worden Bij de rekening van 1585/6 is eeue rekening van Gor- nelis Pietersz. SciiRYVEF.als executeur van het testament van Mayken Gautiers dochter, die hare goederen nagelaten had aan de vaders der gevangenen, de leproosmeestevs en de armmeesters en overleden was den 1 November 1588. De goederen waren aan de "drye parthiën van armen" gesucce- deerd door het overlijden van het weeskind van Jan Jacobsz Ackena, wier moeder Agntete Gautiers dochter eene nicht was der erflaatster, die de "bladinge" (belading inkomsten) barer goederen had gehad. Daarin komt eene uitgaaf voor van £5 aan Agnigte Gautiers, om op den avond, '/zoo Mayken Gautiers voornoemden daeghs begraven werdt, te bereeden een propre en eerlicke maeltijt, oinme alle haere goede ken nissen daerop te nooden, aengezien zy Mayken "tselfde zoo in haer gesoDtheyt als in haer sieckbedde zeer grootelijcs be geert hadde, zeggende geen geit aen te siene". Kaerle Verstraten legateerde acht gemeten land en '/jouf- frouwe Mag dalen a weduwe van Laurkys Laureysz 11 25 (Rekening 1597). Jan Gijsbrechtsz te Leiden £38:6:8 (Rekening 1609, In de rekening van 1617 wordt een legaat van 5 en een van 24 verantwoordin die van 1621 een van 10, een van £8:6:8 vau den man der moeder van het leprozenhuiseen van 2 van eene dienstbode Dominicus d'Ecclesia beraaakte S 6 8 (Rekening van 1628); de ontvanger der leprozen Pieter Ryser een gelijk be drag; de weduwe van Cornelts Joosz. Ackerman 16 13 4< en Nicola as de Wakle Rogiers 25 (Rekening van 1626)

Archief | 1907 | | pagina 184