156 Waarschijnlijk noopte het geringe getal van leprozen tot een onderzoek, of het gesticht niet zou kunnen worden be stemd voor '/retraite voor gepestifereerde persoonen", dat W. R den 19 Januari 1641 besloten te doen instellen tegelijk met een onderzoek, of het pesthuis niet tot vtuchtplaetse" zou kunnen dienen. Dit plan liet men evenwel varen, overwoog den 16 November 1641, of het niet dienstig zou wezen ten behoeve van de stad te verkoopen het //lasarie-huysstaande buyten de dampoorte,'1 met al de goederen, die er toe be hoorden alzoo de opbrengst in evenredigheid van de waarde gering was en er nu slechts 3 4 vlasaren" waren, die elders konden verpleegd worden Als gevolg daarvan werden ge committeerden benoemd tot onderzoek der bescheidenom te zien naar de "regelen en natuyre der fundatie-1 en de clau- vsulen, waaronder de donatiën gedaan waren. Deze gecommit teerden deden reeds den 23 November bericht, dat hun bij inzage der bescheiden gebleken was, dat de meeste goederen vrij waren. Daarop werd besloten eene lijst van de goederen te maken en alles voor de verkooping voor te bereiden onder bepalingdat de opbrengst zou worden besteed voor een ander //pieus11 college, voornamelijk voor oprichting van een tucht huis en, wanneer er melaatschen kwamen, dat dezen op stads kosten zouden worden verpleegd Den 18 April 1643 werd besloten tot verdeelmg van de erven, waarop de woningen van de "laserye" stonden, naar het plan der thesauriers, en deze met de landerijen en andere goederen te verkoopen Wat. toen verkocht werd, is thans niet na te gaan, daar de rekening, waarin de opbrengst verantwoord zal zijn, ont breekt, hetgeen daaruit blijkt, dat de eerste eener serie reke ningen met n°. 2 aanvangt. Deze heeft tot titel: "Rekeninge, bewijs ende reliqua, die by desen doende is Louis Lowyss. als d'administratie gehad hebbende over de goederen ende in- Als bijlage is bierachter eene lijst gevoegd van het getal verpleegde le prozen voor zoover dit uit de L. It. is na te gaan.

Archief | 1907 | | pagina 186