171 bloetverwandtschap die dese beloften sonde moglien volgheus de Goddelijcke ende polity eke rechten verhinderen. V artyckel. Ghy weduwaer ofte weduwe hebt behoirlijcken afscheyt ghe- nomen van de erfghenamen ofte vrienden nwes voorgaenden mans ofte wijfs, hebbende daervan blijeken uut handen van de magistraet. VI artyckel. Ghy man ofte vrouweyongman ofte yonge dochter, hier in dit boeck onderteeckent, bekent hier voor God eude voor ons, dat ghy hebt gkenomen ende neemt tot uwen wettelijcken man ofte huysvrouwe dese persoonhier teghenwoordichnellens u in dit boeck onderteeckent, ende belooft, dat, als u God te samen sal ghevoecht hebben nae de order der Christelijcke Ghereformeerde kereke, ghy met deselve suit leven eerlijck, vromelijck ende trouwelijck, so langhe als u God het leven sal sparen, nae uutwysen des Ileyligken Evangelij. VII artyckel. Ghy belooft oj) uwe raannewaerheytdat ghy over de vier weken van desen tijdt niet en suit vertoeven in de kereke te comen om voor de openbare ghemeeute in uwen houwelijcken staet bevesticht te worden, ende dat op arbitrale correctie van de politycksche ofte crijchsche overheyt. VIII artyckel. Ghy belooft op uwe manuewaerkeytdat ghy by malcan- dereu niet en suit wonen noch huyshouden tot alderstont, dat ghy wettelijck in de openbare ghemeente in den houwelijcken staet suit bevesticht zijn. Ende so het binnen dien tijdt be vonden wert, sullen uwe gheboden voor gheen ghehouden worden, ende men sal de ghemeente van den predickstoel de redenen aendienen, waerom dat de gheboden ackterghehouden ofte gheannulleert worden. Er staat „bloetverwandt".

Archief | 1907 | | pagina 201