3e stuk. J. P. van Visvliet. Historische beschrijving der voormalige stad Renners- waaluit onuitgegeven archieven dier stad, berustende in het provinciaal archief van Zeeland. Mr. S. de Wind. Mededeeling omtrent een bundel autographen uit de XVle eeuw, deels in cijferschrift vervat, en berustende op het provinciaal archief van Zeeland. Mr. S. de Wind. Levensschets van den generaal-majoor P. J. Ackerman s. Mr. A. J. van Deinse. Over het strandrecht, zooals het voorheen in Zeeland geldende was en uitgeoefend werd. 4.e stuk. J. P. van Visvliet. Over de belangrijkheid der oude charters berustende in het provinciaal archief van Zeeland, en bijzonder over een privilegie, door bisschop Jan van Nassau, in den jare 1271 aan de abdij van Middelbuig verleend. W. te Water. Lijst van Zeeuwsche edelen, door geleerdheid lofwaardig. Jhr. C. A. Re thaan Macaré. Eene heidensche offerplaats op Walcheren. Met eene plaat. 5e stuk. H. Q. Janssen. Dr. Johannes ab Utrecht Dresselhuis. Lijst der werken en geschriften van dr. J. ab Utrecht Dresselhuis. Dr. A. A. Fokker. Philippus Lansbergen en zijne zonen Pieter en Jacob. Bijdrage tot hun leven. A. Caland. Proeven betreffende eenige belangrijke punten der aan zee of aan de monden der rivieren liggende polders. Met tabel en kaart. J. Fransen van de Putte. Verslag der plegtige onthulling van het gedenkteekenopgerigt door de vrienden en vereerders van wijlen dr. J. ab Utrecht Dresselhuis. Deel II (Uitgaaf 1866—1869). 6e stuk. A. Magielse. Middel van stroomafleiding tot ontzet der aangevallen oevers in Zeeland. Mr. J. Ver li eye van Citters. Vier verhandelingen: I. over de vroon-, leen-, hayman- en vrijlanden in Zeeland', II. over de dijkagiën van Wal cheren 5 III. over de dijk- en waterpenningen 5 IV. over het regt van dijkvelling. Met 2 gekleurde platen. Dr. J. C. de Man. Beschrijving van eenige in het strand van Walcheren gevonden schedels en van een cranium osteoscleroticum. Met 2 platen. K. R. Pekelharing. Bijdragen voor de geschiedenis der hervorming in Zeeland, 15241572. Mr. G. A. Fokker. De oudst bekende keur op het bereiden van en den handel in meekrap in Zeeland.

Archief | 1907 | | pagina 206