29 woning van den proost, bestemd was, betwijfel ik. In 1668 //by het veranderen van de earner" d. w. zbij verandering van woning raakte het archief in de war 1). En ook later komen resolutiën voor, die wijzen op verwisseling van verga derplaats en dus op verhuizing van het archief 2). Een groot gedeelte trouwens werd steeds door de klerken en de kassiers of boekhouders te hunnen huize geraadpleegd In 1598 wordt den griffier Cannoye gelast aan Apollonius Piepers Looper en zijn kinderen op te vragen al de overloopers, die onder hen berustende zijn 3)en in 1689 moet de griffier Mn. Jacobus de Muinck zich naar het huis van zijn overleden voorganger begeven om de boeken en papieren van Walcheren die daar nog zijn, in ontvangst te nemen Om dit heen en weer gesleep der archiefstukken te voor komen werd in 1709 bepaald, dat voortaan geen boeken, re gisters etc. door den griffier, kassier of boekhouder naar huis mochten worden meegenomenterwijl men er nog uitdrukkelijk aan toevoegde, dat al het boeken en registreeren in het huis Walcheren moest geschieden 6). Reeds vroeg werd zorg gedragen voor teruggave van uitge leende boeken. Als bewijs lees ik u even het reeu voor, dat achter in het oudste Resolutieboek is opgeteekend. //Ic onder schreven bekenne mits desen uyt de Staten des lants van Walcheren camere gelicht te hebben het nieu vergaerbouck van de Zuytwateringegemaect in den jare XVC ende tnegen- tich, belovende tzelve daer wederom te bringheu ende restitueren. Actum den YIIen Meye XVC ende tnegentich. Jer Ravestein Yan vroeger inventariseeren zijn enkele sporen aanwezig. Zie hierover de Resolutiën van 2S Juni en 12 Juli 166S. '-) In 1824 had de Centrale Directie van Walcheren hare lokalen in liet gedeelte van de Abdij, dat aan de Groenmarkt staat. Zie De Kanter en Dressel- huisBe Provincie Zeeland. Bijlagen blz. 92. 3) Resolutie van 12 Januari 1598. 4) Resolutie van 22 December 1689. 5) Resolutie van 11 Juli 1709.

Archief | 1907 | | pagina 59