30 In 1668, toen de griffier Cornelis de Cock //omme veel pregnante redenen gedeporteert ende sijn arnpt impetrabel gestelt" was, werd een commissie benoemd om het archief te ordenen en een register van alle bescheiden te maken. Enkele lijsten van archiefstukken zijn nog voorhanden. De oudste bewaring was vrij primitief. In 1521 werd aan Jan Heindericks, klerk van Middelburg, de som van 3 schel lingen en -1' grooten betaald, //ende dat voir een sack om alle die rekeninghen in te doen'1 1). De klerken der stad bemoeiden zich trouwens in meer opzichten met het archief. Misschien kan daardoor ook verklaard worden de omstandigheid, dat veie registers zijn gebonden in banden, waarop het stadswapen prijkt. Over het algemeen is de uiterlijke verzorging vrij goed te noemen, cn terecht begreep het polderbestuur dat het tijd werd om ook de innerlijke regeling, het inventariseeren, ter hand te nemen. De voltooiing daarvan is thans opgedragen aan een nauwgezette haud. Eerst als dit zijn beslag heeft gekregen, zal het mogelijk zijn den geheelen inhoud te overzien En ook dan eerst zullen afgeronde studiën gemaakt kunnen worden over de geschiedenis van den polder of over zijn onderdeden, waarvan ik alleen die van den Westkapelschen dijk behoef te noemenom U van hare belangrijkheid te overtuigen. Om mij behulpzaam te zijn in deze studie, stelde de Voor zitter van het polderbestuur, de heer H. P. den Bouwmeester eenige archiefstukken te mijner beschikking, waarvoor ik hem hier gaarne mijn dank betuig. Rekening van (1e Westwataviug 1521.

Archief | 1907 | | pagina 60