VIII Tn de Algemeene Vergadering van 11 April 1906 werd tot bestuurslid in plaats van den heer Dr. K. Bijlsma, die niet herkiesbaar was, benoemd de heer F. G. de Liefde, met wien de heer Dr. A. II. Kan was aanbevolen. In die vergadering werden door den Voorzitter eenige mededeelingen gedaan om trent de pogingen der familie Van der Hooge om hare afstam ming van de Van Borsseles te bewijzen. M et uitzondering van de Deeember-vergaderingwelke samen viel met St. Nicolaas, hadden de wintervergaderingen geregeld plaats; zij werden bezocht door ten hoogste 31 en ten laagste 10, gemiddeld 22 toehoorders; ten vorigen jare waren die cijfers 33, 18 en 31. In de October-vergadering werd het jaarverslag uitgebracht, dat wegens de afwezigheid van den secretaris in de April- vergadering was aangehouden; tevens hadden de gebruikelijke berichten en mededeelingen plaats. In de November-vergadering vervulde de heer J. H. Deibei de spreekbeurt met eene lezing: Zuid-Afrikaeen land voor blanken of voor zwarten In Januari had de heer H. Jonker tot onderwerp zijner voordracht gekozen: //Eene authropologische studie naar aan leiding van Jan Maclaren's Harten van goud." In Eebruari hield de heer Dr. J. C. Kindermann eene voor dracht over //Vivisectie." De vergadering van Maart was gewijd aan eene voordracht van den heer J. C. Gieben. //Over den aanleg tot zenuwziekten." In alle vergaderingen werden de ingekomen geschenken ter tafel gebracht en in het bijzonder de boekwerken besproken door den Voorzitter, den heer Mr. K. Bruin. In het personeel der conservatoren kwam alleen deze verandering, dat het vaceerende conservatorschap der af- deeling Entomologie werd opgedragen aan den heer W. Ohr. Noske, terwijl ingevolge de wetswijziging de betrekkingen

Archief | 1907 | | pagina 6