IX van bibliothecaris en conservator der handschriften zijn ver vallen. Het personeel is thans aldus samengesteld Zelandia illustrate de heer M. Fokker. Penningen en munten: Mej. M. G A. de Man. Geschiedkundige voorwerpen en zeldzaamhedende heeren J. A. Frederiks en Mr. B F. W. von Brucken Fock. Fossilia (alle in den grond of het water gevonden voorwer pen, de zoogenaamde steenen kamer); de heer J A. Frederiks. De ouderwetsche kamer: de heeren J A. Frederiks en Mr. B. F. W. von Brucken Fock. Porselein en aardewerkde heer Mr W. Polman Kruseman. Ethnographiscke voorwerpende heer L. A. E. van der Ley. Zoölogie (voor zoover niet onder andere verzamelingen be- hoorende)de heer Dr. J. C de Man. Opgezette vogels: de heer VV. Clir. Noske. Entomologie de heer W. Chr. Noske. Conchyliënde heer J. C. van der Harst J.Jz. Mineralia en voorwerpen van geologischen aardde heer Dr. It. van der Laan. Botanica: Mej. A P. Ogterop. Schilderijen, platen en portretten: de heer Mr. W. Polman Kruseman. In de samenstelling van de oudheidkundige com missie kwam geene veranderingdaarentegen werd de com missie voor de 1 eesk a ra er, onder dankbetuiging aan hare leden, opgeheven, daar de leeskamer ingevolge de wijziging der wet rechtstreeks onder het bestuur van het genootschap is gebracht In de commissie van redactie van het Archief kwam door het overlijden van Dr. Vogler eene plaats open, welke nog niet is vervuld. Het aantal bezoekers bedroeg in 1906: 2885, waarvan 996 tot den werkenden stand behoorden, tegen onderscheidenlijk 2710 en 996 in 1905.

Archief | 1907 | | pagina 7