B IJ L A G E N. De Rekeningen van de Oostwatering over (le jaren 1111 en 1412 en de Rekening van Heyensluiis over het jaar 1412. Deze rekeningen bestaan uit 1% groot-kwarto bladendie alle met dezelfde hand geschreven en niet gefolieerd zijn. Sommige zijn slechts aan eéne zijde beschreven, eene enkele is geheel wit. Meerdere vroeger aanwezige witte bladen zijn geheel of gedeeltelijk verwijderd. Ook van enkele beschreven bladen is het wit afgenomenterwijl van één zelfs de tekst ten deele is uitgesneden. Van eenige andere bladen is liet opengebleven wit door een latere hand met veel bleekeren inkt beschreven. Achter deze drie rekeningen volgt een lijst van hoofdelijke omslagen voor een dijk herstelling van 1433 met het opschrift '/Dit sijn die poirterendie Boudijn Wit/lem Joes' hlius over- ghegheven heefft omme van henluden te crighene den arbey- ders ende den oncost te betalene van den scorre in den Arendijck Actum in Octobri anno XIIIB' XXX'JU.'" Deze lijst bestaat uit drie bladendie vermoedelijk met dezelfde hand geschreven zijn als de rekeningen. De miuuutlijst is er tusschen ingenaaid. Hierachter volgen nog eenige onbe schreven bladen, waarvan de meeste later zijn toegevoegd. De papiermerken der rekeningen zijn een Bourbonsche lelie, een weegschaal, een kroon in een cirkel, en een ge spannen boog. De lijst van 1433 heeft een koe als water merk, terwijl de daarachter voorkomende onbeschreven bladen nog weer anders gemerkt zijn. Dit alles is saamgebonden in een hoornen band met groen zijden linten voorzien en aan de beide platte kanten bedrukt met het wapen van Middelburg in goud op eeu ovaal schild. Het formaat van het papier is vroeger folio geweest, doch

Archief | 1907 | | pagina 61