67 Dit examen liep niet //zeer tot genoegen" 3) der classis af. Toch werd de examinandus toegelaten. Op Zondag 5 Augustus 1759 's namiddags deed de beroe- pene zijne intrede met eene leerrede naar aanleiding van Eze- chiel 3 verzen 17 tot 21», na 's voormiddags bevestigd te zijn door zijn ambtsvoorganger Van deii Wind met de woorden uit Zacharia 3 vers '7. Aan de handoplegging werd mede deel genomen door ds. Charles Delo, predikant bij de Waalsche gemeente te Middelburg. 2) Reeds de week daarop nam de nieuwe leeraar zitting in den kerkeraad en binnen enkele dagen had hij in gezelschap van ds. Van der Wind kennis gemaakt met den kleinen kring, waarin hij voortaan werken zou. De kerkeraad bleek met ds. Worsley ingenomen en ook de gemeente zelve. Zijne preeken werden //met veel vrugt" Mi-. Van der Stoor in an extraordinary classical assembly (19 July), who accor dingly examined in Hebrew upon Prov. 8, in Greek Philipp. 1 and further upon several of the chieve points of our Christian reformed religion. Zie Notulen Engelsche kerk. Zie Praeadvies in de zaak der Engelsche kerk te Middelburg nopens George Hughes Worsley door gedeputeerden der classis Walcheren. '-) Zie Notulen Engelsche kerk. Charles Belg, predikant bij de Waalsche gemeente te Middelburg en gehuwd met Marie Abrienne de Beaufort, overleed December 1764. Zondag 9 December vau dat jaar,zou hij eene voorbereidiugspredikatie houden voor de op initiatief van den Waalscheu kerkeraad te houden collecte voor de Waldeuzeu op Woensdag 12 December Sleden vau den magistraat en evenveel leden van den Waalscheu kerkeraad zouden daartoe langs de huizen binnen Mid delburg rondgaan maar Vrijdag te voreu kreeg Z.W.E. een aanval van pleuris, welken hij voor eene gewone keelaandoening aanzag. De aanval nam zóó in hevigheid toe, dat Mevrouw Delo het noodig oor deelde Zaterdagavond buiten dominee om, die den toestand blijkbaar niet zoo ernstig inzag en het er op ge-zet had, de bedoelde leerrede den volgenden dag voor de gemeente uit te spreken, de collega's met een en ander iu kennis te stellen. Ds. Delo predikte Zondags niet; zijn ambtgenoot Chandon trad voor hem op. Binnen zes dagen was de kranke collega overleden. De onuitgesproken leerrede (Galaten 6 vers 10) werd later door den Waalscheu predikant Chatelain van Amsterdam voor de pers gereed gemaakt.

Archief | 1908 | | pagina 115