71 Later kwam dit alles uit. Hij werd failliet verklaard en maakte ziek- uit de voeten. Op een onmogelijk plaatsje, op tamelijk verren afstand van Londen, werd hij hulpprediker, zich aldaar uitgegeven hebbende voor predikant van de Engel- sche staatskerk. Had hij zich nu maar stil gehouden, dau zou niets van dit alles uitgelekt zijn. Maar de mau wilde hooger op en ging sol li citeer en. Men vroeg bem bij die gelegenheid naar zijn //bewijs van ordening". Dit had hij verloren, naar hij zeide. //Wend u dan tot den bisschop", sprak de gees telijke, bij wien hij zich aangemeld had. //Die zal u zeker eene gewaarmerkte copie geven, even geldig als het origineel. Voor den bisschop is zulks eene kleinigheid, want al die cer tificaten staan ingeschreven." Daarin had orsley echter geen zin om wel te bevroeden redenen. Deze zijne handelwijze ver wekte argwaanmen ging aan het onderzoekenen het bedrog kwam uit. Inmiddels hadden de gevolmachtigden in Worsley's zaken zooveel knoeierijen ontdekt, dat hij op grond daarvan ter dood veroordeeld had kunnen worden. Ter wille van zijne fa milie hebben zij hem echter gespaard, en nog wel meest uit achting voor zijn vader. De schaldeischers waren zoo ver woed op hem, dat zij de afrekening niet eens wilden tee- makelaar te handelen uit hoofde van deszelfs hegane fraudes in zijne handelingen met die twee mannen vóór zijn bankroet. De tweede der attestanten is George Phillips, die verklaart, dat op of omtrent den 14 December 1756 de commissie van bankroet tegen Worslisy was verleend op verzoek van twee crediteuren, wier soiliciteur Phillips eerst was en daarna clerk" in de commissie van dat bankroet; dat de schulden, die alreeds bewezen waren in die commissie, beliepen 5125: 17:5. sterl., dat vele onverdedigbare handelingen van Worsley als makelaar dien commissarissen waren gebleken en zij groote afkeuring betoonden over zijn gedrag. En dat menigeen zijner cre diteuren verklaarde geresolveerd te zijn niet te consenteeren, dat Worsley zijn certificatie of décharge zou erlangen, en dat "VVorsley dezelve ook nooit heeft bekomen; ja, dat hij, Phillips, geïnformeerd was, dat verscheidene van Wors- ley's crediteuren hadden verklaard zich te hebben voorgenomen oiu hem te vervolgen met de meeste strengheid, zoo bij in Engeland wederkeerde. Zie Pneadvies der classis Walcheren.

Archief | 1908 | | pagina 119