73 en allermeest de eer van den godsdienst maakt zulk een stap noodzakelijk, zeggen ze. En dat beu ik volkomen met hen eens en gij zeker ook. Want als deze zaak ruchtbaar mocht wordendan zullen al onze Engelsche predikanten hier in Holland voor bedriegers en deugnieten worden uitgemaakt. Daarom, Worsley moet en zal uit Middelburg weg. En nu vraag ik aan u, waarde vriend, help mij daarin, "t Is een droevig en lastig geval. Maar het kan nu eenmaal niet anders, het moet. Nu heb ik na ernstig beraad er zoo over gedacht, ik geef echter mijne meening voor beter. Zoo stilletjes mogelijk moet er gewerkt worden. We moeten hem niet met den strafrechter in aanraking brengen. Hij zal toch alles heeten liegenen dan bezorgt hij mij en den Londenschen heeren nog ontzaglijk veel moeite met heen en weer schrijven om zijne schuld te bewijzen. Daarom is in. i. dit de beste methode. Zooals ge weet, indien hij in Engeland geordend is, moet hij een bewijs daarvan in zijn bezit hebben. Zulk een afge geven bewijs staat behoorlijk ingeschrevenmet de namen er bij van degenen, die hem geordend hebben. Indien ge nu eens stilletjes schreeft aan een der leden van hun kerkeraad om een afschrift daarvan, en mocht ge daarop zien de namen van een Spilsburg, Barker, Chandler, Kippis, Newman, Pickard, Laavson of van andere predikanten uit Londen, dan is het nagemaakt, dus valsch, en Worsley is eraan. Ge kunt hem dan den raad geven zich stilletjes uit de voeten te maken. Is echter een certificaat ouderteekend (zooals het moet wezen) door predikanten uit een ander gedeelte van Engeland dan zal ik wel spoedig achter de waarheid komen. Dan schrijf ik hun maar even. Dat is, naar ik meen, de kortste en ge makkelijkste weg om van den man hier at' te komen. Laat mij zoo spoedig mogelijk iets van u hooren. Door dit schrijven had ds. Sowden zijn hart outlast, maar dat vau zijn Schotschem collega te Vere niet weinig bezwaard. Wat moest ds. Yair doen?'Een brief van zooveel gewicht

Archief | 1908 | | pagina 121