76 was aanwezig. Hij had zich gewapend, wel niet met de noodige bewijzenzooals ds. Laidly had aangeraden maar dan toch met eene //schriftelijke verantwoording"eene zoogenaamde verdedigingden vorigen avond opgesteldmet de bedoeling deze aan de vergadering over te leggen, bijaldien eenige be schuldiging tegen zijn persoon en bediening mocht worden ingebracht. Er kwam echter niets van dien aard ter tafel, en de verantwoording bleef mitsdien achterwege. Verlicht ging Wousley huiswaarts in gezelschap van zijn ouden collega Van der Wind. Thuis vond hij een briefje liggen, tijdens zijn afwezen bezorgd, verzonden van Rotterdam franco Dordrecht, en gedateerd 26 November 1759. Het was zonder onderteekeningin gebrekkig Eransch en van den vol genden inhoud: Monsieur Toutes vos fourberiez et fraudes dans et depuis votre ban- queroute jusqu' a aujourd'hui, même les derniers que vous avez jouez ici, sont toutes connues et NB. prouvez, informez et chez des gens en pouvoir. II y a des gens en Angletterre, qui ont pris soin de vous faire connoitreet vous avez étez depuis quelques semaines le tacite object du recherche de plusieurs personnes. Prenez bien asteur votre mesuresvous ne pourrez pas rester ici. Celui qui a écrit celle-ci, veut bien prévenir votre totale rüine et NB. que vous ne sovez pas mis en example publicque, a quoi il sera obligez de procedersi il ne sera pas prévenue par votre juste mesures. Ayez pitié de vous même et des vötres en temps; vous retirez au plus vite sur quelque pré- texte spétieuse sera Tunique moyen de vous sauver de la De kerkcraad, zonder wiens voorkennis dit blijkbaar geschiedde, nam zulks niet euvel op. Worsley was onkundig, zeiden de heeren, die, zooals later blijken zal, wel een open oog hadden voor de autonomie der kerk, „dat de kerkeraad zyner gemeente de regtcr is ter eerste instantie". De verantwoording van Worsley aan de classis bevatte naar hunne meening, „vcele kenmerken van een suyvcr gemoed". Later zouden zij wel anders oordeelen. Zie Vertoog des kerkeraads aan do classis van 24 Februari 1760.

Archief | 1908 | | pagina 124