77 dernière extrémitd. On peut bieu rnieux eerire frau<?ois, mais ou ne veut pas, pour ui être pas obligez (ayaut étez découvert par vous même) d'agïr ex officio. Dit briefje, koe raadselachtig ook, sprak nochtaus boek- deelen voor Worsley. Wie was de schrijver? Door wien was liet hem toegezondenEn met welk doel? Was het om hem te intimideeren Of was het wellicht een wenk van hooger- hand, van een magistraatspersoon b.v. om hem in tijds te waarschuwen voor naderend gevaar Zoo stelde hij het zich in zijne verslagenheid en angst nog maar het liefst voor. Dit denkbeeld kon hij onmogelijk door minder nare gedachten verdringenen ten slotte nam hij het aan als vast en zeker. Yan dit oogenblik af was zijn besluit genomen. Hij moest Middelburg uit en zou de wijk nemen naar zijn va derland. Hij stelde onmiddellijk de zuster zijner vrouw met een en ander in kennis, begaf zich nog dien eigen middag naar het naburige Ylissingen en stak met de aldaar juist gereed liggende paketboot voor Dover naar Engeland over 1). Het betreden van den Engelscken bodem bracht Worsley wel eenige verlichting, maar volstrekt geene kalmte. Immers, de vraag rees: //Wat nu?" Zoodra hij in Londen, het eind doel zijner reis, was gearriveerd, kwam hij eenigermate tot bezinning over den gedanen stap, welke de ontstane klove tusschen hem en zijn kerkeraad slechts kon vergrooten. In zijne angst en gejaagdheid achtte hij het maar het best, pour acquit de conscience zijn zonderling gedrag en zijne vreemdsoor tige houding tegenover kerkeraad en gemeente zooveel mogelijk Woksley's vrouw was eukele weken te voren „tot het reguleeren van huiselyke zaken'"' naar Engeland vertrokken. Nog dien eigen Donderdagavond kreeg de zuster van Woksley's vrouw, die in de pastorie te Middelburg alleen met de dienstbode was achtergebleven, bericht uit "Vlissingen van Worsley, haren zwager, dat hij met de „Dispatch Packetboat" tusschen Dover en Ylissingen vertrokken was. Deze meende niet beter te kunnen doeu dan van Worsley's vertrek „iminediaat" kennis te geven aan den kerkeraad. Zie notulen Eugelsche kerk akienboek 1'7221761).

Archief | 1908 | | pagina 125