X hoofdzaak een groot aantal gouden en zilveren munten uit den tegenwoordigen tijd; deze, thans nog gangbare, voor de verzameling min belangrijke munten zijn onlangs te Amster dam verkocht. Onder de stukken uit dit legaat voor de ver zameling van waarde zijn vooral opmerkelijk de groote pen ning op de oprichting van een standbeeld voor M. Az. de Euyter te Vlissingen, in zilver, een gouden ducaton van de provincie Holland en een gouden oban van Japan, 115 gram wegende. Het tweede legaat bevatte o. a. een afslag, in goud, van den rijksdaalder met den halven man van de provincie Hol land, een zilveren penning op het 25-jarig huwelijk van Hendrik Brouwer en Clara Gijse, in 1765 te Middelburg ge vierd en een onbeschreven gildepenning van Sluis. Daar in de verzameling geene gildepenningen van die plaats aanwezig zijn, en deze hoogst zeldzaam voorkomen, mag deze penning- als eene goede aanwinst worden beschouwd. Door den heer mr. T. J. J. van Uije Pieterse te Smyrna zijn, behalve eenige Turksche munten, eene verzameling Eo- meinsche denarii uit den besten keizertijd geschonken, waarvan 28 stuks nog niet voorhanden waren. Eindelijk zijn geschenken ontvangen van de heeren mr. W. Polman Kruseman alhier en J. A. Erederiks te 's-Graven- hage, van de familie van wijlen den heer mr. G. N. de Stop pelaar en van den heer J. P. Moquette te Weltevreden. De volledige lijst der aanwinsten luidt als volgt: Penningen. 1823. Kosterfeest te HaarlemBrons. 1845. Beestviering en maskerade der studeuten te LeidenZilver. Op naam van G. N. de Stoppelaar. 1850. Vereeniging tot bevordering van den tuin bouw in de provincie Zeeland Z. v. g.

Archief | 1908 | | pagina 12