89 nadere //bevestiging" van het door hen ten behoeve van Worsley afgegeven testimonium, en zag verlangend uit naar nader bericht. x) De kerkeraad schreef tot meerdere gerustheid naar ds. W. Prior te Avon met adres op het posthuis te South-Moulton in Devonshire, welk adres Worsley eigenhandig met potlood had geschreven onder een naamlijstje van predikanteu voor wie hij in Engeland had gepredikt. Ook werd dergelijk schrijven verzonden aan ds. Hugh Burdett met adres in Piccadelly by St. James Church, eveneens in dato 3 Januari, met begelei dende missive van den ouderling M. Smytegelt, notaris in de Laugeviele. Op den eersten brief, nl. dien aan Prior, is nooit antwoord gekomenwant volgens bericht van den postmeester, naderhand gesuppediteerd, lag deze brief in April 1760 nog op de post te South-Moulton, daar er in die streek noch Prior, noch Avon bekend was. Op den brief aan Burnett ontving de kerkeraad evenmin antwoord. Wel ontving dit college den 10 Januari 1760 een schrijven uit Londen, geadresseerd aan ds. Van der Wind, van een zekeren John Bur dett ueef van bovengenoemden Hugh Burdett en uit diens naam geschreven welk schrijven naderhand bleek valsch te zijn. Hierin wordt niets van den brief van den kerkeraad gerept, maar gezegd, dat Hugh Burdett een brief had ontvangen van mr. Worsley in dato 1 Ja nuari (alzoo twee dagen vóo'r den brief des kerkeraads), waarin Worsley zijne begeerte te kennen gaf, dat Burdett aan ds. Van der Wind zou bevestigen de waarheid, dat hij bij hem candidaat was geweest, en hem tevens liet weten, dat sommige heereu hem daarover zouden schrijvendat hij daarom dezen brief had onderteekendom ds. Van der Wind de moeite van schrijven te besparen, indien hij nl. nog niet had geschreven. Voorts schrijft hij nog, dat Worsley te Londen eenige vijanden haddoch dat zijn oom hem houdt voor een eerlijk mandie meer vrienden verdient'ook dat in de nieuwsbladen stonddat de oude heer Prior te Avon (Devonshire) den 5 November op 93-jarigen leeftijd was overleden. De brief was geteekend „John Burdett" en op den kant staat: „Oom zou zelf hebben geschreven, maar kou nauwelijks de pen houdenom te schrijven zonder groote moeite." Onderaan staat nog„Dit is om te voldoenwien Jt mocht aangaandat de attestatie omtrent Worsley's candidaatschapwelke ik vau mr. Prior heb ontvangen en door mij is getee kend waarachtig is." De kerkeraaddie na ontvangst van dezen brief de handteekening van Hugh Burdett gecollationeerd had met die op het testimonium en audere stukken door hem geteekend, waarmede ze naar zijne meeuing accordeerde, werd ten volle gerustgesteldal kwam er geen antwoord op de brieven van Prior en Burdett. Immers Prior was nu dood, en Hugh Burdett, „confined with the gout", had zijn neef opgedragen uit zijn naam bovengenoemden brief aan ds. Van der Wind te schrijven.

Archief | 1908 | | pagina 137