91 want liet traktement was daar maar sober; en wat alles af deed, ik voelde mij in de presbyteriaansche kerk meer op mijn gemak, als zijnde in die kerk geboren en opgevoed. Ook zeggen de bovenbedoelde predikantenmijne beschuldi gers, dat ik noch door een bisschop, noch door eenig predi kant bij de dissenters gelicentieerd ben. 1) En ds. Burdett dan? Of rekenen de heeren dezen niet mee? Wellicht ook, omdat hij naar de //groote kerk" is overgegaan? Zoo ja, dan wil mogelijk ds. Burdett zelf die quaestie met de heeren wel uitmaken ter plaatse waar zulks behoort. In elk geval dit is eene zaak, die allerminst mij aangaat. Wat mijne beschuldigers ook tegen mij aanvoeren, ontken nen kunnen zij niet, dat ik in Engeland heb gepredikt. 2) Hun geloof in deze is alzoo in strijd met de //evidentie der zaake". Trouwens, het testimonium wijst zulks genoegzaam uit, al zeggen ook de heeren en zie hier hun tweede punt van be schuldiging dat bedoeld testimonium valsch en onwettig is. Om die krasse bewering zoogenaamd te bewijzen, zeggen ze: //we kennen de daarop vermelde plaatsen Avon en Xerrington dit laatste moet Newington zijn eenvoudig nieten daarom gelooven we niet, dat zij bestaan". .Dwaze redeneering en nog dwazer conclusie. Hoe ter wereld is het mogelijk, dat iemand, wie dan ook, de namen van al de dorpen in Devonshire in zijn hoofd zou hebbenvan Devonshire nog weleen graafschap ongeveer zoo groot als de helft der Geünieerde provinciën. Maar dat er een dorp Avon isstaat als een paal boven water.' Op de Volgens het tweede gedeelte der eerste beschuldiging. 2) De kerkeraad voegt hier blijkbaar bij (Zie Vertoog aan de classis) „gelijk zulkx ook waaragtig isdat hy voor ds. Burdett langen tijt eene zyner dorpen had bediend, gelijk hy ook heeft gepredikt voor ds. Curtis, predikant te Stockberry by Rochestervoor ds. Leigh predikant te Murston by Setting- bourne voor mr. Gregory predikant te CanterburyMilton en verscheidene andre meer". Zie ook stukken betreffende de zaak Worsley.

Archief | 1908 | | pagina 139