92 kaart van Engeland -1) ziet men daar ter plaatse een R staan beteekenende rivier. Aan die rivier is de marktplaats Avon gelegen, zijnde het naaste posthuis aan het gemelde vlek South-Moulton, alwaar de brieven worden afgegeven. En Xer- rington bedoeld wordt Newington is de standplaats van ds. Bürdett, thans Episcopaalsch predikaut. En niettegenstaande dit alles zeggen mijne beschuldigers niet te gelooven, dat genoemde plaatsen bestaan. Alsof de waar heid afhankelijk is van hun geloof. In plaats van gelooven, hadden zij beter gedaan de zaak te onderzoeken. Dan waren zij ongetwijfeld niet tot zulke dwaze conclusies ge komen. En nu het laatste punt, dat aangevoerd wordt met het uitdrukkelijk doel om mijn persoon hatelijk en mijn dienst onvruchtbaar te maken, bijaldien nl. de andere beschuldigingen mij niet kunnen schaden. De lieeren hebben bedenking tegen en maken aanmerking op mijn gedrag voor mijn candidaat- schap. Laat ik dit mogen zeggen. Ik was borg voor iemand, die later gefailleerd is, zoodat ik voor de betaling aange sproken werd, wat de oorzaak is geworden van mijn ongeluk. Bankroet verklaard ben ik volstrekt niet; alleen maar, mijne bezittingen zijn onder de crediteuren verdeeld. Doch dit alles is mij overkomen vóór mijn candidaatschap en diende nu niet meer opgehaald te worden. Waar zou het toch heen met vele brave predikanten, indien al demisstappen van hun jongelings leeftijd, de zoogenaamde coups de jeunesse, in den breede werden uitgemeten en deze hun openlijk werden verweten in het bijzijn van anderen. Me dunkt, ze zouden vreemd staan te kijken." Zoo ongeveer sprak Worsley in de consistoriekamer der Engelsche gemeente Aldus ingelicht en toegerust 3) ging het drietal deputaten 1) Bedoeld wordt de kaart iu het werkTegenwoordige staat van Engeland. 2) Zie. Vertoog van. den kerkeraad aan de classis Walcheren iu dato 24 Fe bruari 1760. 3) Bij schrijven van 2 Januari werd ten overvloede van wege den kerkeraad

Archief | 1908 | | pagina 140