94 zij namens hun kerkeraad onverwijld overgifte va.11 de origi- neele stukken in de zaak-WoRSLEY tot dusver ingekomen daar het dezen, als rechter ter eerste instantie, wel het eerst toekwam, kennis te nemen van de beschuldigingeningebracht tegen zijn eigen leeraar. //Dan zal ik uw verzoek in omvraag brengen", zegt de prmses, en hij begon al vast. //Ga zoo niet voort, prmses. Staak die omvraag. We vragen niet om gunst, maar eischen ons r e c h t." Zoo sprak het drietal deputaten als uit een mond. Onze voorzitter wilde daar echter al heel weinig van hooren. Een uit het moderamen adviseerde toen, de bedoelde stukken tegen ontvangbewijs den kerkeraad in handen te geven, onder uitdrukkelijke verplichting, dat dit college, na behoorlijk on derzoek een rapport omtrent de zaak zou inleveren bij de classis. //Zulks zou in strijd zijn met het recht der kerk mijne heeren." merkte een der mededeputaten op. //De classis zou daaren boven lang naar zulk een rapport van ons kunnen wachten/'' Inmiddels ging de rondvraag door. Nu meenden de deputaten der Engelsche kerk het oogenblik gekomenom zich van hunne opdracht te kwijten. Ds. Van der Wind overhandigde den prmses het protest van den kerkeraad. a) Toen dit in ontvangst Genoemd protest, op de kerkeraadsvergadering van 2 Januari gelezen en geresumeerdluidt als volgt „Alzoo de vergadering van ter zyden is gein formeertdat eenige gerugten zijn verspreyt ten uadeele van hunnen leeraar ds. George Hj Worseey, met byvoe- ging dat daer van stond kennis gegecveu te worden in het aanslaande Wel Eerw. Classis van Walcherenzijn nevens dheeren Mr. Van der Wind emeritus predikant in deeze gemeentete committeeren dheeren Reitz en Van der Eest regerende ouderlingen de preseute vervangende de abzente, omme uyt naam deezer vergaderinge de Wel Eerw. classis van Walcheren te denuntieerendat deeze ker- keuraad de judicature ter eerster instantie over de bezwaaren of beschuldigingen ten laste van ds. Worseey volgens kerkenordening aan zig behoud, gelijk zy reeds na den beschuldiger en de beschuldigingen alle mogelyke recherche doen dat wyders den kerkenraad versoekt overgifte der origineele stukken en beswaren heeden in wel gemd classis ten laste van ds. Worseey overgebragtmet verder versoekdat de Wel Eerw. classis derzelver oordeel gelieven op te schorten tot

Archief | 1908 | | pagina 142