103 ken? De stukken zijn behoorlijk geteekend en wel in tegen woordigheid van den constabel, den eenigen en gevolgelijk den hoogsten magistraat in de dorpen. Ze hebben daar nooit eenig ander officier. Voor dezen constabel nu zijn de personen verschenen; in diens tegenwoordigheid zijn de u toegezonden verklaringen opgemaakt en onderteekend. Voorts is onder eede voor den mayor van Dover verklaard zooals uit de verklaring blijkt, dat het bedoelde certificaat geteekend en gepasseerd is door hen in tegenwoordigheid van den magistraat der plaats. De plaats is niet genoemd, zegt de kerkeraad. Maar dan de aanhef: //Wijvan Newington". De plaatsnaam is een voudig niet herhaald. Ook maakt de kerkeraad bezwaar, dat de verklaring niet geteekend is door den heer Burdett. Maar de heeren en broeders moeten wel in het oog houden dat eene verklaring van een predikant niet hetzelfde is als die van eene parochie of gemeente. Beide zijn twee verschillende zaken. Bovendien de heer Burdett is niet hier. En na al de moeite en kwelling, welke deze zaak hem bezorgd heeft, zal hij er zich niet verder mede inlaten, naar ik vrees. Ja, ik kan mij sterker uitdrukken, de heer Burdett wil niet langer. Nu zegt de kerkeraad wel, dat ik zelf wel overtuigd ben, dat hij met het gezondene geen genoegen kan nemen. Maar dan antwoord ik: Wel neen, broeders, in mijn hart denk ik, de kerkeraad behoorde voldaan te zijn, ik heb ge daan, wat de heer Delo mij heeft aangeraden, nl. bewijs overgelegd, dat de heer Burdett [predikant en ik Candi da at was en ook hoelang. 1) Het bewijs van Avon zal ik u toezendenmaar eerst binnen eenige wekenvan wege den grooten afstand. Ook heb ik geschreven aan de predikanten voor wie ik wel gepreekt heb, of zij te mijnen behoeve hier van eene schriftelijke verklaring wilden afleggen. Ze schreven De hcev Deuo heeft mij het volgende advies gegevenhetwelk ik getrou welijk heh opgevolgd. Laat de constabel van de plaats, die de eenig- ste persoon van belang aldaar is, zich voegen bij de leden van de kerk in het getuigschrift. En zulks is gebeurd.

Archief | 1908 | | pagina 151