109 van Newington, waar hij, Worst.ey, candidaat is geweest. Reeds drie verschillende Newingtons heeft de man bezocht. Doch tevergeefs. Er woonde daar geen predikant, die Bur- dett heette. Voorwaar, geen wonder. Hij moest op een heel ander Newington wezen, 't Ligt zeven mijlen van Rochester op den grooten weg van Dover naar Londen. Indien de vriend van ds. Delo daar eens ging inlormeeren Worsley zou het volgens zijn schrijven aan den Waalschen predikant zoo gaarne willen dan zou hij alles naar waarheid bevinden ook dat ik daar candidaat geweest benzegt hijwat trouwens uit het laatst gezonden attest aan den kerkeraad blijkt. x) Neen, hij is nog niet zonder hope. //Veritas pnevaleat", schrijft hij daarom onderaan zijn brief aan ds. Delo. Tegelijkertijd richt Worsley ook een schrijven in denzelfden geest aan het collegium qualilicatum, met de mededeeling, dat hij boven bedoeld verzoek aan ds. Delo heeft gedaan tot hunne gerust stelling. Onpartijdiger kan de zaak al niet onderzocht worden naar Worsley meent. God weet, aldus schrijft hij aan de heeren, dat mijne zaak rechtvaardig en oprecht is. Voorts twij felt hij niet, of het college zal wel het antwoord van ds. Delo het resultaat van het onderzoek willen afwachten, voor het tot verdere handeling overgaat. In zijn goeden dunk ten opzichte van ds. Delo werd Worsley niet teleurgesteld. De Waalsche dominee schreef onmiddellijk naar Londen naar zijn vriend, eii verzocht dezen een onderzoek in te stellen naar Newington n°. 4 in de buurt van Rochester. Lang was ds. Delo van meening geweest wat hij trou wens aan een lid van den Engelschen kerkeraad ook schreef dat Worsley te goeder trouw was. Geen oogenblik had hij er aan getwijfeld, of de door Worsley vroeger overgelegde Uw vriend, schrijft Worslf.y aau ds. Delo, doet best, als hij naar dit Newington gaat, ïuet den omnibus te pakken naar Rochester of Chattam, De omnibus rijdt af van „De Zwaan" vlak bij Westminster-bridge. Het is een rit van ongeveer vijf uren. Is hij daardan is hij na een paar uren rijdens in het bedoelde dorp. Zie Worsley's brief van 9 Mei aan ds. Delo.'

Archief | 1908 | | pagina 157