110 verklaring wel door Burdëtt was afgegeven. Maar hoe dan het voortdurend stilzwijgen van dezen te verklaren? En zijne weigering om zich verder met de zaak in te laten Wel, eenvoudig hieruit naar "s heeren Delo's meening, dat de heer Buruett wist, dat het attest, hoe deugdelijk ook op zichzelven, nochtans niet geldig was bij de Anglicaansche kerk, en daarom liefst niet als medeonderteekenaar voor den dag wilde komen. Doch sinds de heer Delo de mededeeling van zijn vriend uit Engeland had bekomen, dat deze op drie Newingtons had geïnformeerd naar dominee Bürdett, doch dat daar geen predikant van dien naam bestond, was de man aan het wankelen gegaan en begon hem de zaak vrij verdacht voor te komen. Worsley had den Eranschen predikant wel uit den droom kunnen helpen. //Wel dominee", had Worsley ongetwijfeld gezegd, '/de zaak is zoo duidelijk als de dag. De negen pre dikanten, die zoo tegen mij zijn en mij valsch beschuldigen, willen den heer Bürdett er laten in loopen en er eene rechts- quaestie van maken. Mn deze bedankt er natuurlijk voor, om in een proces gewikkeld te worden, dat jaren kan duren en een hoop geld zal kosten. Vandaar, dat de heer Bürdett be sloten heeft, zich eenvoudig verder buiten de quaestie te houden. En waarlijk ik kan hem in dezen geen ongelijk geven. Als be dienaar des Evangelies mag ik niet anders van hem verlangen." Wellicht had Worsley om voorts alle bedenking bij ds. Delo weg te nemen, er bij gevoegd, wat hij ongeveer terzelfder tijd aan het collegium qualificatum schreef//Gods wegen zijn eene groote diepte: wie weet, wat Hij nog voor ons heeft wegge legd." 3) Behalve liet schrijven van 9 Mei en 24 Mei 3)het Zoo verklaarde Worsljsy het stilzwijgen, van ds. Burdictt aan liet collegium qualificatum. Zie brief van Worsley uit Ghattam, in dato 21 Mei 1700, aan hot collegium qualificatum. a) Zie schrijven van Worsley aan het collegium qualificatum (24 Mei). 3) Dit schrijven bevatte een gezegeld en beëedigd certificaat van James Austin, geteekend te Ghattam op denzelfden 24st.cn Mei, ook door rar. Bougie

Archief | 1908 | | pagina 158