113 Bij zijne aanstelling ging hij op een Zaterdag naar Londen naar zijn zeggen om aldaar geordend te worden. Toen hij 's Maandags daarop terugkwamvroeg men naar het bewijs van ordening. //Dat was nog niet in zijn bezit", zei hij. De bisschop had het nu te volhandig; hij zou het wel nazenden. Men nam dit voor goede munt op, en zoo bleef Worsley daar te Newington en wel een jaar. Dit kon des te gemak kelijker, omdat de vicaris afwezig was en de plaats gedurende dien tijd niet had bezocht. Maar daar komt op zekeren dag het bericht, dat de bisschop voornemens is naar Newington te komen voor kerkvisitatie. Och arme Toen de bisschop kwam, was Worsley juist verdwenen. De parochianen hebben hem sinds nooit weergezien. l) Tot zoover de mededeeling van den vriend van ds. Delo. Zoo strekte de bemoeienis van den Waalschen predikant slechts om Worsley te bezwaren. Eu zulke curaten of onderpredikers koaneu of mogen derhalven ook zonder ordening en brieven van presbyterschap van den bisschop geen dienst doen of toegelaten worden onder pocue van kerkelijke censuure. Zie pnéadvies in de zaak der Engelsche kerk te Middelburg nopens Geoiige Hugues Worsgey door gedeputeerden der classis Walcheren. Zie ook Tegen woordige staal van 'Engeland le dl. blz. 196. l) Es. Eelo schrijft naar aanleiding van deze raededeeliugeu nog het vol gende aan deu Engelschen kerkeraad te Middelburg„Tout le con ten u ci-dessus est le resultat d'in formations tres exactes raises sur les lieux mcmesou vonsjugez que cette affaire a fait du bruit. Je les ai cues par le moïen d'un ami de Kent sur lequel je puis compter avec toute certitude." Bovenstaand relaas ten opzichte van Worsley's handelingen, medegedeeld door den vriend van ds. Hero, wordt bevestigd door eeue verklaring van mr. Head, aartsdiaken van Canterburyaan ds. Lawrence Hoeden predikant te Maldon in Essex, in dato 2 Augustus 1760. Mr. Head schrijft: „Sir Hugh Burdett is vicar of Newington near Sittingbourne in this diocese. Mr. "Worseey I am informed, officiated for him some Sundays, and tis likely might sign such a certificate as you mention. He also assisted mr. Leigh at Murston and mr. Gre gory at Milton: but it was afterwards discovered, that he was not in orders, tho' he declared he wasand mentioned many particulars relating to itwhich were found to be false. He also behaved ill in other respects and was obliged to leave this diocese." Archief 1908. 8

Archief | 1908 | | pagina 161