114. Na ontvangst van deze vertrouwbare mededeelingen uit Engeland achtte de kerkeraad het oogeublik daar, ook op aanraden van den regeerenden burgemeester Radermacher x), wien de laatst ingekomen brieven ter lezing waren gegeven, om, onder overlegging van alle stukken ongeveer een 50 a 60 verzegelde papieren en documenten de classis Walcheren op hare eerstvolgende vergadering 3) verder advies te verzoeken in deze hoogst netelige quaestie. 3) De classis ging onverwijld op het verzoek van den Engel- schen kerkeraad in en benoemde als gecommitteerden in deze zaak de beide Middelburgsche predikanten Adrianus VGra- vezande 4) en Augustus van der Sloot 5), welke op de Zie over het geslacht RadermacherIN agtglas Levensberichten van Zeeuwen. 2) Vergadering van 3 Juli 1760. Van de Engelsche kerk te Middelburg waren afgevaardigd de heeren Van dek Wind, Reitz en Smytegelt. a) The consistory in the mean time seeing, that all the attestations and explica tions which Worsley used for the possitivene-ss of his pretence, viz. to demon strate his lawful candidateshipwere not without suspicion and not answering to the requisitions injoyn'd him by the consistory, found good in this so critical affair again to address themselves to the right reverend classis of Walchren upon the 3 of July 1760". Zie Sentence of the qualified college of the English con gregation in the city of Middelburg assembled on the 19th October 1760. 4) Geboren 11 Mei 1714 te 's-Gravenhage. Op zijn #3ste. jaar, reeds tot no taris bevorderd, ging VGravezande naar Leiden om daar in de theologie te studceren. In 1742 werd hij predikant, eerst te Noordwijlc aan Zee, daarna te Asperen, Gorinchem en van Januari 1749 af te Middelburg. Als predikant bezat hij groote verdiensten, niet minder als aetuarius der classis Walcheren en als historiekenner. lu de archieven van kerkeraad en classis, zegt Nagtglas (zie Levensberichten van Zeeuwen), vindt men overal blijken van zijne onvermoeide werkzaamheid, zijne keurige orde en netheid in schrift en stijl, zijne uitgebreide kennis en zijn helder oordcel. 's-Gravezande stierf na langdurig lijden 16 April 1787. Zie verder Zelandia Illustraia dl. 1; Nagtglas, Levensberichten van Zeeuwen. 5) Geboren 10 September 1707 te Barby bij Maagdenburg, studeerde- hij ver volgens te Utrecht en werd 13 Maart 1729 als predikant bevestigd te St. Kruis bij Aardenburg. Van daar vertrok hij naar Domburg (17361752)vervolgens naar Vlissingen (17521754) en toen naar Middelburg (22 December 175420 September 1779). Hij stierf 20 September 1779 na eene zie-kte van acht dagen. Zie verder over ds. Van der Sloot: nagtglasLevensberichten van Zeeuwen.

Archief | 1908 | | pagina 162