115 volgende classicale vergadering (7 Augustus 1760) eene //breed voerige en beredeneerde" memorie bij de classis inleverden, be vattende behalve een getrouw relaas van het beloop der zaak en van alles wat voor en tegen Wousley was ingebracht, een pneadvies, hoe er voorts naar het oordeel der deputaten door classis en collegium qualificatum ten opzichte van Worsley behoorde gehandeld te worden. De conclusies en op grond daarvan de adviezen, waartoe deputaten in hun helder en lezenswaardig betoog komenzijn de volgende Georges II. Worsley, de persoon in quaestie, is om streeks 1751, nadat hij de studie had laten varen, makelaar geworden. Tijdens zijn makelaarschap heeft hij zich //los ge dragen"'' en is hij zelfs bankroet geslagen. Hij was alzoo een //broken broker". Men beschuldigde hem ook van frauduleuze handelingen. Later T) heeft hij zich als candidaat of proponent uitgegeven, nu eens bij de Presbyterianen, dan weer bij de Episcopalen, al naardat zijn belang meebracht, zonder dat men ooit te weten kon komen, op wat wijze hij proponent is ge worden. Uit het door Wousley vroeger ingezonden testimo nium blijkt niets daarvan. Wel blijkt, dat Worsley gepredikt heeft te Newington in Kent, waarvan de heer Hugh Burdett vicaris is, en ook wel op andere plaatseneveneens blijktdat genoemde ds. Burdett Worsley heeft aangeboden voor 20 pd. st. de bediening te Newington voor hem waar te nemen als vicaris of hulppre diker, ongetwijfeld in de veronderstelling, dat Worsley een geordend leeraar en alzoo daartoe bevoegd was. Het is echter zeer te vreezen, naar de deputaten meenen, dat hij zonder die bevoegdheid, dus als een self-constituted preacher, hier en elders heeft gepredikt en de sacramenteu be diend. Zeer waarschijnlijk is dau ook het bewuste ingeleverde testimonium nooit door Hugh Burdett geteekend en mitsdien In 1756 ol' 1757. Zie zijn schrijven van 1.3 Maart 1760.

Archief | 1908 | | pagina 163