US Worsley alsnog te ho or en, te meer daar deze nog steeds, zooals nit zijne laatste brieven blijkt, zijne onschuld blijft vol houden en dat nog wel niet zonder vroom vertoon. Ze achten het diensvolgens noodig, dat het collegium qualificatum, als om de maat vol te meten, George Hughes Worsley nog eenmaal en wel voor het laatst zal aanschrijven, hem kennis gevende van het geresolveerde nopens zijn deportement of liever van de geheele vernietiging van zijn predikantschap, en hem tevens verwittigende, dat, alvorens dit besluit van kracht te doen zijn en in werking te doen treden, hem nog gelegen heid zal geboden wrorden om bij te brengen de noodige en gevorderde bewijzen x) ter rechtvaardiging zijner zaak, alsmede om zich te verantwoorden binnen een nader te bepalen termijn voor het collegium qualificatum, voor welk college hij zich tevens dient //te zuiveren van de nieuwe bezwaren" als gevolg- van het onderzoek, daar sterke vermoedens zijn gerezen, dat hij zich schuldig heeft gemaakt aan het verdichten en ver- valschen van bewijsstukken, bij name het ingezonden testi monium en eenige brieven, hetzij die bewuste stukken hem door anderen zijn verschaft, of dat hij ze zelf heeft //gefa briceerd". Mocht echter Worsley aan die oproeping geen gevolg geven en blijven weigeren om terug te komen naar Middelburg, dan zou volgens het oordeel der deputaten die weigering moeten gehouden worden voor erkenning van schuld en mitsdien de genomen resolutie onmiddellijk van kracht moeten zijn, alzoo dat de Engelsche kerk voor immer van genoemden Worsley zal zijn ontslagen en de kerkeraad alzoo volgens kerkenorde gerechtigd zal zijn om de vacature, ontstaan door het emeri- i) Bewijzen 1° van zijne onschuld in het bankroet en in betrekking tot de rehabilitatie er van2° dat hijhetzij door ds. Burdett of iemand anders, wettig proponent is gemaakt naar 's lands gewoonte, met vermelding van plaats, tijd en wijze, 3° dat er een Avon is in Devonshire, waar VV. Prior pre dikant geweest is, en 4° dat hij, te Newington hebbende gepredikt, daartoe bevoegd was.

Archief | 1908 | | pagina 166