12-2 raale valsch is. Evenzeer zou door onderzoek blijken, dat er ook een Avon is. x) Wat ds. Delo's vriend in Kent opmerkt aangaande de be paling, dat niemand liet leeraarsambt in de kerk van Enge land mag bedienen zonder geordend te zijnis volkomen waar maar het is ook waar wellicht heeft de man vergeten dit te zeggen dat de bisschop er maar zelden toe overgaat om een candidaat te bevestigenbijaldien deze geene vaste betrek king heeft. Immers in dergelijk geval moet de bisschop twintig p. st. betalen, wat hem allicht begroot. Yandaar, dat er zooveel candidaten rondloopen zonder be vestigd te zijn, candidaten, die nochtans den dienst waar nemen en blijven waarnemen, soms jaren lang. 2) Ze laten zich niet ordenen, voor zij eene vaste betrekking hebben. Nooit is bij kerkvisitatie daarop de minste aanmerking ge maakt. //Ook niet ten opzichte van mij", zegt Worsley. Wel heeft de aartsbisschop aan hem, tijdens hij te Newington was, zijn leedwezen er over betuigd, dat hij nog niet als predikant geordend was, te meer daar hij naar zijn zeggen zoo'n best getuigenis aangaande Worsley had bekomen en wel van diens eigene gemeente te Newington. De reden, waarom ik voor de kerkvisitatie vertrok, schrijft Worsley verder, ligt volstrekt niet daarin, dat ik niet geor dend ben; de eenige reden is, dat ik onmiddellijk naar Londen moest, om nl. een vonnis vau mijne crediteuren te voorkomen. Dit weet de predikantdie den vriend van den heer Delo zoo valsch en verkeerd heeft ingelicht, opperbest. De snoodaard, die hij is Bezwaarlijk kon ik mij dan ook laten ordenen. Ik wist Er zijn personen genoeg te vinden, zegt Worsley die te Aveston of wat hetzelfde is maar verkort, te Aston of te Avon geweest zijn. Vraag het anders maar aan mr. Delly, die zal u wel inlichtingen geven. a) Worsley zegt in zijn schrijven iemand gekend te hebben, die een zevental jaren candidaat was geweest. Zie brief van Worsley aan ds. Delo in dato 10 Augustus 1760.

Archief | 1908 | | pagina 170