174 van alles naerdere verwitticht sijn, ende dese anders nergens toe en dient, hiermede, Edele, erntfeste, wyse ende seer voorsienige Heeren, ons gebiedende aen de goede gracie van Uwe E., bidden den almogenden God deselve te willen ge- spaeren in goede gesontheyt ende voorspoedige regieringe. Uuyt Delff den XLC" July 1584. Ewer E. dienstwillige gedeputeerde (w. g.) Willem Roelsius. Caspar van Yosberghen, - Ill Mijn Heeren, Uwer E. sullen ontwijffelijck versta en hebben deur den pen sionaris van Ylissinghen de al te bedrouffde gescbyedenisse aen den persoon van Zijn Excellentie, wyens doot daerop ge- volcht es, met excessive consternatie van allen mensehen. Een misdaeder es een Hoochbonrgoignon uuyt la Eranceconté, ge- naemt Baltasar Girard, ende had hen uuytgegeven voer zijn naem Francois Guyon, wesende deghene, dye de brieven van monsieur de Caron uuyt Yranckrijck aen Zijn Excellentie heeft gebracht van den doot van Zijn Alteze, hebbende hen op dat pretext aen Caron gepresenteert. Hy heeft volghende zijn bekentenisse tfeyct voorghenomen van in Maio lestleden een jaer op den ban ofte proscriptie, by den coninck van Spaengiën tegens Zijn Excellentie over vier jaeren uuytgegeven. Hij en bekent gheen complicen, dan dat een Jesuyt tot Trier zijn biechtvader, tzelve in biechte van hen heeft verstaen, mer tzelve hem affgeraden met den exemple van Jaureguy. \7an Het onder dezen brief geschreven postscriptum is bijna geheel onleesbaar. Met zekerheid kan alleen de eerste zin ontcijferd worden „Men heeft van hier aen Haere Majesteytcn van Vranckrijck, Engclandt, Denemarken en allen an deren [dient] meer hchoirt, ghe[schreven]." Er volgt dan, zoo het schijnt, eene mededeeling van brieven, die „hier bencflens gaen" en die „op ghisteren versuvmpt gheweest" waren te zenden, „daervan de twee houden aen5' en „den anderen is aen"

Archief | 1908 | | pagina 222