J. H. van Dale. Naamlijst van de poorten, torens, steegersmarkten, straten enz. der stad Sluis in het midden der 15e eeuw, verrijkt met eenige aanteekeningen. Met eene afbeelding van het zegel van 't am bacht der smeden en dat van de geestelijken der Onze-Vrouwenkerk te Sluis. Mr. G. A. Fokker. Iets over de bevolking van Middelburg vóór 1795. Dr. J. C. de Man. Beenderen van den mammouth en van het uitgestorven rundopgevischt in den omtrek van Zeeland. 3° stuk. IC. R. Pekelharing. In memoriam mr. M. F. Lantsheer. Met portret. Dr. C. de Man. Een elandshoorn, opgevischt in de Schelde; mede- deeling over eenige beenderen in of nabij Zeeland gevonden. Met eene plaat en houtsneden in den tekst. Mr. B. C. Cau. Eenige geschiedkundige bijzonderheden betreffende den polder Schouwen uit authentieke en andere geloofwaardige bescheiden in chronologische orde verzameld. Dr. J.- van Vloten. Uit Bellamy's nagelaten brieven en papieren. Met eene plaat en houtsneden in den tekst. Mr. A. J. van Deinse en mr. E. Fokker. Iets over armenverzorging in vroegere dagen. Deel 1Y (1878—1879). lc stuk. Mr. G. A. Fokker. Repertorium van charters en bescheiden betreffende het Zeeuwsch dijkwezen. J. Broekema. Cornells Cornelisz., Willem Barends en hunne tocht- genooten. Naar authentieke stukken. Met eene kaart van straat Nassau. Gedachten over de Dea Nehalennia, aan het Zeeuwsch genootschap der wetenschappen te Vlissingeu voorgesteld door mr. Laurens Pieter van de .Spiegel (1773). Ingeleid door dr. H. Kern. 2° stuk. A. Hol les tel le. Geschied- en waterstaatkundige beschrijving van de waterschappen of polders van het eiland Tholen, toegelicht door 23 kaarten van de oude en tegenwoordige gesteldheid. Deel Y (1880—1884). le stuk. Dr. J. C. de Man. In memoriam dr. A. A. Fokker. Frans de Potter. Geschiedkundige mededeelingen over Zeeuwsch Vlaanderen. A. Ho 11e stelle. Geschied- en waterstaatkundige beschrijving van het in de zestiende eeuw geheel overstroomde eiland Nooid-Beveland, toe gelicht door twdekaarlen van de oude- en de daaiop gevolgde gesteldheid.

Archief | 1908 | | pagina 229