XX Henri Tak aangebodendie het thans aan het Genootschap heeft afgestaanverder een fraaien koperen vijzel met jaartal 1662, van denzelfde. Yoor de verzameling fossilia werd van den heer H. P. den Bouwmeester te Middelburg ontvangen een beenge vonden aan het strand van Domburg en misschien van een mammouth afkomstig. Met de hier bestaande hulpmiddelen gelukte het niet met zekerheid uit te makenvan welk dier dit been afkomstig was, zoodat het later voor de determinatie naar Leiden zal moeten worden opgezonden Aangezien er op het Museum eene niet onbelangrijke col lectie fossiele beenderen uit de Schelde aanwezig is, kan het zijn nut hebben er op te wijzen, dat zich te Vlissingen op het Museum een kleine schedel bevindt van een aangespoelden narwal, en dat een vroeger te Breskens aangebrachte schedel van de walrus zich thans bevindt in het Museum van natuur lijke historie te Utrecht of te Brussel Nog werd ontvangen van den heer B. Giljam te Ouwer- kerk een aarden pot, gevonden in de schorren aan het Dijk- water bij Stevensluis tijdens het verzwaren van den noord dijk van den Polder //Vier Bannen van Duiveland". V oor de ouderwetse he kamer vallen als aanwinsten te vermelden een pijpekot met het wapen van Middelburg en het jaartal 1799, in hout gesneden door H. Triller te Domburg, een tondeldoos met vuurslag en een dito in pistoolvormeene koperen tabaksdoos, waarop een zeemeter, een pijpesleetje, een schildpadden sigarenkokertje, een en ander aangeboden door den heer Henri Tak een ouderwetsch kinderjakje, geschenk van mr. W. Polman Kruseman. De verzameling porselein en aardewerk ontving 8 oud-porseleinen blauwe bordjes uit liet legaat P. Smith Visser.

Archief | 1908 | | pagina 22