XXI Het kabinet van etbnographische voorwerpen werd verrijkt met: eenige ivoren voorwerpen, 2 armbanden van canarispitten twee Japansche vazen van nieuw porselein, een wandelstok, een bamboeskoker, een beschilderd struisvogel-ei, alles uit het legaat P. Smith Visser; een Arabisch fellahbeeld, twee bronzen Egyptische beelden, twee koranstoeltjes, een Turksch tabouret, een bloemenstan- daard met koperen bakeen koperen beker en inktkoker twee grootcre en 4 kleinere koperen presenteerblaadjes, eenige in Egypte opgegraven voorwerpeneen paar geborduurde pan toffels, een zoogenaamde pufF (Egyptisch)een Egyptisch kussen en dito kleedje, een zilveren voet voor koffiekopjes, een Turksch pijpje, alles uit het legaat van Mevr. de StoppelaarVan Eys; 'een fraai exemplaar van een angkloeng, in gebruik bij de nacht wakers op Java, aangeboden door den heer A. Eademaker. De verzameling zoölogische en anthropologische voorwerpen wordt behoorlijk onderhouden en verzorgd Ten gevolge van ouderdom zou het voor sommige specimina wen- sclielijk zijn, dat zij door nieuwe werden vervangen. Ingekomen zijn de volgende voorwerpen: een tros eieren van de gewone inktvisch, Sepia officinalis L., een jonge zeekreeft, Homarus vulgaris H. M. Edw., een twintigtal zeeslakjes, Aeolis sp., een exemplaar van den pur perslak, Purpura lapillus L., behoorende tot de variëteit im- bricata Lam., alles uit de Oosterscheldede tros eieren op formol, het overige op spirituseindelijk een exemplaar van den wa terrat Arvicola amphibius L., gevangen in de omstreken van Yerseke en opgezet aan het Rijksmuseum van Natuurlijke Histo rie te Leiden, alles geschonken door dr. J. G. de Man te Yerseke. De verzameling mineralia werd verrijkt met eenig berg kristal en ertsen uit het legaat P. Smith Visser, evenzoo de conchyliën met eenige schelpen daaruit afkomstig.

Archief | 1908 | | pagina 23