XXIII Middelburgscke Abdij in 1579, Vragen bij den ondertrouw in de Hervormde gemeente te Sluis oudtijds in gebruik Eene beschrijving van Zeeland uit de eerste helft der 13e eeuw) Ook werd de nieuwe Catalogus der numismatische verza meling, door Mej. M. G. A. de Man bewerkt, in druk uit gegeven De kundige conservatrice, die steeds zoo ijverig in de weer is, om de aan hare zorg toevertrouwde verzameling te ordenen, behoorlijk ten toon te stellen en op de hoogte des tijds te houdenheeft door dezen gelukkig geslaagden arbeid de kroon op haar werk gezet. Het Genootschap trad in betrekking tot ruiling van uitgaven met de Société d' Emulation pour 1' étude de Thistoire et des antiquités de la Elandre te Brugge. In Uwe buitengewone vergadering van 1 Juni 1907 werd besloten de tot dusver in den tuin des Genootschaps los op gestelde, aan de ongunst van wind en weer blootgestelde poort met smeedwerk, van Tholen afkomstig, af te staan aan de sociëteit St. Joris ter inmetseling in den nieuw te bouwen oud-Hollandschen gevel. Het kunstwerk is thans hersteld, verguldzooals het van ouds wasen trekt de aandacht van eiken voorbijganger als een nieuw bewijs van het meesterschap en de onloochenbare meerderheid onzer voorvaderen op het gebied der kunstnijverheid. Eene andere vraag, welke niet in den vorm van een voor stel aaU het oordeel van Uwe vergadering werd onderworpen, maar in den boezem der bestuursvergadering werd behandeld en beslist, betrof den aankoop op eene veiling te Amsterdam van eene teekening in kleuren van J. van der Hej'de, voor stellende den Dam, de korenbeurs en de wisselbank te Mid delburg met den Abdijtoren op den achtergrond. Ofschoon de zeldzaam mooie prent, zooals wij er geene bezitten een parel werd zij in de courant genoemd eene groote en

Archief | 1908 | | pagina 25