II bijzondere verdiensten krachtens art. 26 der wet tot lid te benoemen. Alle (26) in de laatste Algemeene Vergadering benoemde leden namen hunne benoeming aan. Hun getal bedraagt thans 397 tegen 386 op 20 April 1907 waarvan 70 (tegen 65) te Middelburg woonachtig zijn. Het aantal directeuren en directrices bedraagt thans 39. In de Algemeene Vergadering van 3 April 1907 werd tot bestuurslid in plaats van dr. H. Japikse, die niet herkiesbaar was, benoemd de heer C. D. A. Zimmermann, met wien de heer J. O. Gieben was aanbevolen. In de buiten gewone vacatureontstaan door het vertrek van den heer J. A. Frederiks, die in het bestuur zitting had tot 1908, werd gekozen de heer Henri Tak, met wien de heer dr. A. H. Kan op de aanbeveling was geplaatst. De wintervergaderingen hadden geregeld plaats; zij werden bezocht door ten hoogste 35 en ten laagste 20, ge middeld 26 toehoorders; ten vorigen jare waren die cijfers 31, 10 en 22. In de October-vergadering werden door den secretaris de levensberichten voorgelezenwelke door zijne afwezigheid in de April-vergadering waren achterwege gebleven. In de November-vergadering vervulde de heer mr. JF. van Deinse de spreekbeurt met eene lezing over het Nibelungenlied. In December hield de heer L. M. Klinkenberg eene voor dracht over de verspreiding van de sterren door de ruimte. De Januari-vergadering werd ingenomen door eene verhan deling van den heer L. W. A. M. Lasonder over de rech terlijke organisatie in het oude Zeeland. In Februari had de heer J. de Visser tot onderwerp van zijne voordracht gekozen: De //bekeering" van Joris Karl Huysmans. In Maart gaf ons helaas thans overleden medelid de heer

Archief | 1908 | | pagina 4