IV bestaat uit de HH. dr. R. Bijlsma, mr. R. Bruin en W. O. Swaving. Het aantal bezoekers bedroeg in 1907: 2953, waar van 793 tot den werkendenden stand behoorden, tegen on derscheidenlijk 2885 en 996 in 1906. Voordat de aanwinsten in bijzonderheden vermeld worden, moge hier een drietal legaten genoemd worden, welke aan het genootschap te beurt vielent. w. van mevr. de wed. Philippe Louise BommeVan den Broecke te Aardenburg eene bus met verschillende oude munten; van mevr. de wed. mr. G. N. de StoppelaarVan Ejs te Middelburg een aantal voorwerpenboeken en photographieën betreffende reizen in het Oosten, betreffende Zeeland, en be treffende het nationaal gedenkteeken voor 1813; van wijlen P. Smith Visser te Vlissingen een muntenkastje met vele munten, eenige bronzen voorwerpen, porselein en andere curiosa. De bibliotheek ontving de gewone uitbreiding door ge schenken tijdschriften uit de leeskamer en ruiling van uit gaven met andere genootschappen. Door den heer dr. W. P. II. van den Driessen Mareeuw te Utrecht werd eene schenking gedaan van een aantal oude boeken en handschriften, welke, zonder eene bijzondere waarde te hebben, toch gaarne aanvaard werden, omdat zij hier en daar eene leemte aanvulden of als duplicaten voor het gebruik gemakkelijk zijn. Verder mogen hier als aanwinsten, Zeeland betreffende of door Zeeuwen geschrevenvermeld worden Gids door Walcheren, Pransche en Duitsche uitgaaf; Mej. M. de Man, Draagteeken van de voormalige schutterij van de edele cruysboge te Goes L. J. Mol, Geologische beschouwingen in verband met landbouw en polderwegen;

Archief | 1908 | | pagina 6