31 dat hy zig geiingeert heeft, op naem van den auteur zoude uitkomen, waertoe geen gedachten zijn. Pa°-. 1 ïiuea Alle die raisonnementen spruiten uit diengront, 26 et seq. dat de briefschryver zig verheelt heeft, dat de auteur en pag. 2. geen andere copye buiten zyne eerste heeft gehadt gelijk uit het vervolg van zijn schryven blykenzal, door wélke suspicie hy den auteur weinig eer aendoet, en, zoo 't schijnt met zig zeiven gelijk zoekt te maeken. Hy requireert, dat de auteur hadt moeten zeggenvan wien ik die copye gekreegen hebbe. Maer dat konde ik niet doenof ik zoude met der daedt. een verklikker zijn geweest en mijn schuldige trouw geschonden hebben. Ook heeft de briefschryver of iemant anders, wie hy zy, daer geen intrest in, wie my dezelve heeft gegeeven. Dog zoo er mogten gevonden worden, die daeraen geleegen legt, kan ik hen overtuigen met die copye te laeten zien, zoo zy anders zoo veel waerdig zijn, die my voor een infaeme leu- genaer houden, gelijk deeze briefschryver my tot abominabele stukken capabel oordeelt. Voorts hebbe ik nergens in den text of noten van de tweede copye gebruik konnen maeken, maer alleen in de kantteke ningen, omdat toen ik pag. 135 van de Voorreede schreefdat het werk volschreven was, ik niet wistdat er reets de eerste proef van was gedrukt, en dat ik niet anders als op de kant eenige verbeteringe en variantes lectiones konde aenteke- nen,' of zoo een geheel bladt zoude hebben moeten herdrukt zijn geworden. Insgelijks hebbe ik pag. &5 in margine aenge- tekent eenige woorden, die overgeslaegen waeren. Pag. 2 liuea De emendatiën van schrijffouten zijn zoo klaer en 10- zelfs met andere letters gedrukt, dat geen criticus buiten den briefschryver zulks voor ongeoorlooft zal houden, veel min met verfoeilyke suspiciën den auteur voor zoo eerloos houden, gelijk de briefschryver doet, die ondertusschen zig zeiven verraedt, door dat abominabel project om een tweede copye te fabriceeren en daertoe zijn hulp met infaeme middelen te presenteeren.

Archief | 1908 | | pagina 79