y Dr. R. Bijlsma, Bijdrage tot de kennis der hypermetropic Dezelfde, Levergebruik bij nachtblindheid; G. de Waard, I/invention du telescope, benevens recensies van dit werk in Italiaansclie tijdschriften door Prof, Ant. Favaro Dr. J. G. de Man, On a collection of Crustacea etc.deze schrijver vergemakkelijkte de raadpleging van zijne vele stu diën door het uitgeven van een gedrukten catalogus daarvan Dr. Marie Jeannette Baale, Vrouwelijke gymnasiasten in Duitschland en Nederland; Mr. J. J. Heijse, De accijns op het gedistilleerd in het faillissement van den ontbieder P. Sijbolts, Preeken; G. Wisse Jr., Het pessimisme; Mr. R. Fruin, De jaarstijl van Gervasius Cantuariensis Dezelfde, De formule consulatus eius anno in de pau selijke kanselarij Dezelfde, Met welken dag begonnen Dion)rsius Exiguus en Beda Venerabilis de anni dominicae incarnationis Dezelfde, Cartularium van Jan Ruychrok; Dr. J. J. van Laar, Vijf overdrukken van mathematische opstellen P. Smit, De wereldbeschouwing van Charles Sécrétan; Dr. H. A. W. van der Vecht, Cornelis van der Mijle; Molière's Geleerde Dames, vertaald door W. J. Wendel; Dr. H. Japikse, Licht- en andere stralen; G. A. Vorsterman van Oyen, Geschiedenis van den Disch, later het burgerweeshuis te Aardenburg; Dr. J. C. de Man, Kinderen en kindskinderen van Johannes de Larore Colenbrander's Gedenkstukken der Nederlandsche geschiede nis, &e en 3® deel; Prof. Dr. J. Te Winkel, De Ruyter (in Jaarversl. Kon. Oudheidk. Gen.); L. W. A. M. Lasonder, Archief van de Doopsgezinde ge meente te Middelburg;

Archief | 1908 | | pagina 7