32 III. Akte van huwelijksvoorwaarden tusschen Jacob van dek. Hooghe en Maria van Yakick. 1) In den naem ende ter eeren Gods Almachtich is besloten ende geaccordeert tusschen Jonckheer Jacob van der Hooge, wettige soon van weled.heer -) Joos van der, Hooge, ordi- naris gedeputeerde in de Generaliteyts rekencamer wegen d1 provincie van Zeelant, ende jonckvrouw Cornelia van der Dussen geassisteert met de lieeren Jonckheer 3) Adriaen van der Hooge, Akent van der Graefe, rentmeester van de graeffelijckheyts doineynen in Noorthollant, Sijn ]&d. broeder ende swager, ende d'hcer mr Anti-ion ids de Wael, raetsheer van den Hoogen rade van appel van Hollant, Zeelant ende Westvrieslant, Sijn oom, ter eenderen zyden, ende Jonck vrouw Maria van Varick, wettige dochter van wylen Jonck heer Philips van Varick, in zijn leven raet ende schepen der stede Vere, ende van wylen Jonckvrouw Cornelia Campe, geassisteert met d'heeren mr. Jacob Campe, outburgemeester binnen der stede Yere ende rentmeester van de geestelijcke ende wereltlijcke geannoteerde goederen binnen de eylandeu van Walcheren ende Noordbeveland ende mr. Pieter Campe, secretaris der stede Ylissinge, hare ooinen ende voochden, midtgaders d'heeren mr. Hicolaes van Reygersbercr, ridder etc., raetsheer in den Hoogen rade van Hollant, Zeelant ende Westvrieslant, ende mr. David van IIeygersberch, ridder Deze akte wordt kier medegedeeld naar het exemplaar, afkomstig van de familie Van Bobssbgb van der Hoogiie Charters en papieren, afkomstig van jhr. A. TV. van Eorssete nr. 33), waarmede liet tweede exemplaar, geschonlceu door den heer De Jonge van Ellemket (Aanwinsten 1907 nr. 28), en de afdruk in de Deductie der Heeren Edelen en RidderscJiappe (blz. 15 der Bvlagen) ver geleken zijn. De afdruk in de Deductie is blijkbaar genomen naar eene notarieele copie van het tweede exemplaar. In deze uitgave zijn de later hijgeschreven titels cursief gedrukt. -) De Deductie heeftden WelEd. Heer. 3) De Deductie heeft: Jonckeren.

Archief | 1908 | | pagina 80