etc., Gecommitteerde raed vau d' Ed'. Mo. Heeren Staten van Zeelant ende ter Admiraliteyt, Iiare outoomen, ter anderen zyden, alsdat de voors Jouckeer Jacob van der Hooge ende jo nek vrouw Maria van Yarick met malcanderen in wet tigen houwelijcke sullen vergaderen op voorwaerden ende con ditiën hiernaer volgende. In den eersten zal den voorschreven Jonci'Jieer Jacob van der Hooge, toecomende bruydegom, tot onderstant ende subsi die vant voorschreven aeustaende honwelijck inuebrengen, gelijck hy innebrengt by desen, alle soodanige goederenals JoncJcheer 2) Joos van der Hooge ende Jonckvrouw Cornelia van der Dussen voorschreven verclaren ende beloven midts desen ten behouve van het aen te vangen houwelijck met de voorschreven Jonekheer Jacob van der Hooge, Hare Ed. soon, boven de juweelen, cleynodiën ende ornamenten ter eerlijcke vergade- rynge deses houwelijcs ende vereeringe, aen de voorschreven zyne toecomende bruyt gerequireertte zullen geven conform specilijcken staet derzelver in zekeren inventaris, by hem en zyne ouders voorschreven onderteeckentvoor het solemniseren van het voorschreven aeustaende huywelijck (a)en de voorschre ven Jonkvrouw Maria van Yarick. ende Iiaere Ed. voochden over te leveren, midtsgaders zoodanige goederen, als by ver sterf hem aenbeset zullen werden. Gelijck mede de voorschreven Jonckvrouw Maria van Yarick, toecomende bruyt, ten behouve van hetzelfde aeustaende huywelijck innebrengen zal, gelijck zy innebrengt by desen alle hare goederen hoedanich ende van wat natuyre die zouden mogen wesen, jegenwoordich Haere E. toebehoorendemede uytwysende den staet derzelver in zekeren inventaris, by de voorschreven Jonckvrouw ende Haere Ed. voochden voornoemt onderteeckent, ende oock zoodanige goe deren, als by versterf haer aenbeset zullen werden. 1) Het tweede exemplaar heeft: Jonclcheer; de Deductie hier en meermalen: Jonckhr. '-) Tiet tweede exemplaar heeft: wel ed. heer; de Deductie: Wel Ed. Heer. Archief 1908. 3

Archief | 1908 | | pagina 81