34 Is mede tusschen de voorschreven toecomende contkoralen expresselijck gestipuleertdat zoo wanneer naer de consommatie van het voorschreven aenstaende huywelijck een derzei ver con- thoralen deser weerelt zal wesen overleden, kint ofte kinderen by malcanderen geprocreëert nalatende, ofte oock zonder kint ofte kinderen stervendede lancxstlevende van hun beyden naer hem ofte naer haer zal nemen alle alsulcke goederen, als de zelfde tot den voorschreven houwelijcke heeft toegebracht, in de voorschreven inventarisen begrepen zijnde, ende bovendien mede alle degene, die hem ofte haer staende houwelijck van zijn ofte haren zvde respective by successie, gifte ofte anderen titule aengestorven ofte anders opgecomen zullen mogen wesen ofte de weerde van dezelve goederendie daervan staende houwelijck mogen gealiëneert ofte vercoft wesen, midtsgaders daertoe noch alle de cleederen, juweelen, baggen, ketenen, ringen, paerlen, riemen, goude cnoppen ofte doppen ende dier- gelijcke, geene uytgesondert, tot synen ofte haren live respec tive behoort hebbende, ende den voorschreven toecomenden bruydegom daerenboven zyne boucken ende geweer, tot zy- nen gebruycke ende dienst alleen behoort hebbende. Ende zullen voorts alle de voordere meubelen ofte huysraet, soo beste ende ter statie als dagelijcxe, geene uytgesondert, volgen in vriën eygendom den lancxtlevenden van den voorschreven toecomende conthoralen. Ende wat 3) aengaet de conquesten, die staende huywelijck gespaert, gewonnen ende verovert zullen sijn, midtsgaders de verliesen, die geduyrende den voorschreven tijt gevallen souden mogen zijndezelve sullen tusschen den lancxtlevenden ende de erfgenamen van den eerstoverledenen derzei ver conthoralen half ende half genoten ende gedragen werdenzonder dat d'een s) gehouden zal sijn in de schulden, by den anderen voor date De Deductie heel't: daar en tegen. 2) Dit woord slaat de Deductie over. 3) De Deductie heeft: dien.

Archief | 1908 | | pagina 82