35 van desen houwelijcke gemaeckt. Ende sal onder conquesten alleen verstaen ende gerekent werden tgene effectively ck staende liouwelijck gewonnen ende gespaert x) is, ende niet tgene van de penningen ofte goederen ten houwelijcke gebracht ofte staende liouwelijck als vooren 2) gecocht, vercregen ofte verandert is; ende zal dierhalven eerst ende alvoren redintegratie van dien moeten geschieden ende alleen voor conquesten gehouden werden 'tgene alsdan overschieten zal. Is mede ondersproken ende zijn houwelijcxe voorwaerden, dat indien den voorschreven Jonckheer Jacob van der Hooge naer consomraatie van het voorschreven aenstaende liouwelijck voor de voornoemde Jonckvrouw Maria van Yartck deser weerelt quame te overlyden zonder kint ofte kinderen by hem aeu haer geprocreëert achter te latenin zulcken gevalle de voorschreven Jonckvrouw Maria van Yarick uyt zyne ge- reetste goederen heffen ende genieten zal haer leven lanck geduyrende tot een douwarie de somme van duysent Carolus- guldens van veertich grooten het stuck jaerlijcx; maer ingevalle van kint ofte kinderen zal de voorschreven Jonckvronw voor een douwarie genieten de somme van vijfhondert gelijcke gul dens jaerlijcxende by afsterven van alle de voorschreven kindereu voor haerlieder moeder zonder wettige descendenten zal de voorschreven Jonckvrouw van den tijt des laests over ledenen kints weder genieten de voorschreven duysent guldens sjaers haer leven lanck geduerende, ende dit boven de mor gengaven gestelt ende gelaten tsijnder discretie, die echter aen de voorschreven bruyt in eygendom blyven zal. Doch indien naer consommatie van het voorschreven liouwelijck de voor schreven Jonckvrouw Maria van Yarick voor den voorschre ven Jonchlieer Jacob van der Hooge deser weerelt quame te overlyden zonder kint ofte kinderen als voren naer te laten zal alsdan de voorschreven Jonckheer Jacob van der Hooge De Deductie heeft: gepasseert. De Deductie heeft: alvoreu.

Archief | 1908 | | pagina 83