36 voor een douwarie uyt hare. gereetste goederen zijn leven lanck beffen ende genieten een jaerlijcxe somme van zevenhondert gelijcke Carol usguldensende ingevalle van kint ofte kinderen niet meer als dryehondert vijftick Carolusgulden sjaers; doch by afsterven van alle de voorschreven kinderen voor haer lieder vader zonder wettige descendenten l) zal de voorschreven Joudeheer Jacob van der Hoog is van den tijt des laests over leden kint wederom genieten de voorschreven zevenhondert Garolusguldens zijn leven lanck geduyrende. Ten laesten is nocli ondersprokenindien de voorschreven conthoralen kint ofte kinderen mochten comen achter te laten, dat hetgene dezelfde achtervolgende deze voorwaerden van hun zullen erfven, in cas van aflyvicheyt van liet eene kintstervende zonder wettige descendentengaen ende erfven zal op haerlieder ander kint ofte kinderen ende kintskinderen noch in leven zijnde, tot de laeste toe, ende deselve kinderen overleden zijnde, dat alsdan alle dezelfde goederen, hoedanich. die oock zijn, wederkeeren zullen aen de zyde, van daer de zelfde gecomen sijn, zonder dat de lancxtlevende vader ofte moeder ofte hunne erfgenamen respective yets daerop sullen mogen pretenderen. Alles sonder arch ofte list. Alle welcke poincten de voorschreven contralienteu elck in sijn regard belooft hebben te volcomen ende onderhouden onder het verbant van Haere Ed. persoonen ende goederen, dezelfde by desen subjecterende tbedwanck van alle rechten ende recliteren. In oirconden zijn hiervan gemaeckt twee brieven ofte con tracten van huywelijcxe voorwaerden, van woorde te woorde alleens luydende, d'eene tot bekouf van den voorschreven toecomenden bruydegom, d'andere voor de voorschreven toeco- mende bruyt, beyde by de voorschreven contrahenten ende assistenten onderteekent ende gezegelt. In het eerste exemplaar staat hier: desccnten.

Archief | 1908 | | pagina 84