.37 Aldus gesloten binnen der stede Vere ten liuyse van d'heer burghmeester mr. Jacob Campe op den twintichsten Mey int jaer onses Heeren ende Salichmakers Jesu Ghristi zesthienhon- dert eenenvijftich. (w. g.) -Jv. Borssele van der HoogJie 1). J. v. Hooghe 2). A. VAN DER U.0 O Gril E 3). A. van der GrAEFF 1651. Maria van Yarick. J. Campe. P. Campe. N. v. Reigersberg. IV. j'eleening van Jacop Claes'zoon met vijf gemeten lands onder Schellach, leenroerig aan de Sint-Paulusabdij te Utrecht. s) Jacop Claes^ zoon" burgermeester etc. Wy Jacop van Poelgeest etc. doen kond etc., dat voir onss eude ouse mannen hierna bescreven gecomen is Jacop Claes"" zoon ende begeerde oetmoedeliick aen onssdat wy hem vercopen ende verlyen wouden viiif gemeten lants, gelegen inne Scellach, also als die Oelert Smyt van onss ende onser ab- diën te leen te houden plach, ende by versume van Olert In liet tweede exemplaar zijn de letters ssele van der geschreven op eene plaats, waar eerst iets anders had gestaan, terwijl Hooghe van eene andere hand is, dan waarmede het voorgaande is geschreven. Zie hiervoor blz. 7. '-) De Deductie heeft: J. Hooghe. 3) De Deductie heeft: A. B. van der Hooghe. Zie hiervoor blz. 7 noot 1. Aan heide exemplaren zijn negen zegelstaarten of insnijdingen er voor aan wezig. Aan het eeuc stuk hangen drie, aan het andere vijf zegels. Aan het in de Deductie afgedrukte exemplaar hingen in 1757 eveneens vijf zegels. Blijkbaar was gerekend, dat ook David van Rkigeushercu de akten teckenen en bezegelen zou, maar is zulks niet geschied. 5) Uit het leenregister der Sint-Paulusabdij over de jaren 142014S5, fol. 367 verso.

Archief | 1908 | | pagina 85