40 YI. Extract uit de eerste redactie van 't Graafschap van Zeeland door Jacob van Grijpskerke, behelzende de aanteekening omtrent de familie Van der Hooghe. a) volgens de oorspronkelijke bewerking. Borssele van der Hooghe. Hese branche van Borssele wort vermeit, alleene met den naem Van der Hooghe op de lijsten der edele van Gout- hoeve in sijn CJironijck van HollantMathijs van der Hoeve op de edelen van Walcheren ende Boxhornius in beyde sijn lijsten van de jaeren 1477 tot 1500 ende van den jaere 1540 tot 1549. He lijste der edelen van Zee- lant uyt de abdie van Middel- burch, meermalen geallegeert, voecht er by Van der Hooghe gecomen van Borssele van San dij ck ende stelt even achter heer Claes van Borssele van Sandijck twelck ick naer veel ondersoeck soo hebbc bevon den want schoon verscheyden genealogisten in Brabant, Hol lant ende Zeclant Van der Hooghe doen comen van Bors- b) met de bijvoegselen van den schrijver van handschrift n". 1. Borssele van der Hooghe. Hese branche van Borssele wort vermeit alleene met den naam Van der Hooghe op de lijsten der edelen van Gout- hoeve in sijn CJironijckvan Hollant p x), Mathijs van der Hoeve op de edelen van Walcheren p. 147 ende Box hornius in beyde sijn lijsten van de jaeren 1477 tot 1500 ende van den jaere 1540 tot 1549. He lijste der edelen van Zeelant uyt de abdie van Middel- burch, meermalen geallegeert, voecht er by Van der Hoogi-ie gecomen van Borssele van Sandijck even achter heer Claes van Borssele van San dijck ende die achter heer Cla es van Borssele van Brigdamme t Bewijs hiervan hebbe ick by verscheyde preuven naer veel ondersoeck bevondenwant schoon verscheyden genealogis- Oningevuld in het HS.

Archief | 1908 | | pagina 88